Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Elsajátítható a francia nyelv...

Elsajátítható a francia nyelv autodidakta módon akár a középfokú nyelvvizsgáig?

Figyelt kérdés

Én úgy próbáltam mindíg tanulni hogy először megtanulom a nyelvtant utána tanulok szavakat és lesz ami lesz de jó ez a módszer?

Ebben gondolkoztam (még nem kezdtem el) van egy kis nyelvtani összefoglalóm (Francia Kisokos a címe) és netes szótárak.

Van egy nyelvkönyvem is viszont az annak jó aki már tanult franciát.


Netes szótárak jók?



És jó a módszer amivel nekiállnék vagy egyáltalán nem?:S

(vagyis először a nyelvtan megtanulása majd szavak tanulása....)


Kiejtés az olyan szabálytalan mint az angolnál? Csak mert eléggé annak tűnik.



Amúgy nem tervezem hogy nyelvvizsgám lesz belőle csak meg szeretném tanulni mert szép !:)


2011. okt. 23. 22:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Szép és nagyon nehéz de meg lehet tanulni suli nélkül is.Feltétel az, hogy már ismersz valamilyen idegen nyelvet.Nekem megy.
2011. okt. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
82%
Van kezdő francia könyvem + hanganyagom, írj privátban. Szerintem abból simán tanulható.
2011. okt. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Én az Allons-y könyvekből tanultam meg egyedül középfokú szinten. Meg persze a második kötettel párhuzamosan már olvastam francia nyelvű bestsellereket, magazinokat, olvastam a neten blogokat, hallgattam francia rádiót.
2011. okt. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Elsajátítható a francia nyelv autodidakta módon akár a középfokú nyelvvizsgáig?"


Mint szinte minden, a francia nyelv is.


"Én úgy próbáltam mindíg tanulni hogy először megtanulom a nyelvtant utána tanulok szavakat és lesz ami lesz de jó ez a módszer?"


Én előbb magolnék be pár száz szót, hogy amikor a nyelvtani példák elém kerülnek, akkor ne szótárazzak állandóan, hanem legyen már némi mozgásterem. Az első szavak bemagolását sok-sok kiejtési gyakorlattal lehet és kell egybekötni. Aztán ha már van egy alapszókincsed és nagyon-nagyon alapvető nyelvtanod, akkor hozzáláthatsz a nyelvtanhoz. Az egész nyelvtant szépen be kell magolni, először persze nem kell a legritkább kivételekre és választékosságokra figyelni, de mondjuk a mondattípusok, szórend, igeidők stb. legyenek a helyükön. Ezt követi aztán a nyelvtudás önálló bővítése sok-sok rádióhallgatás, olvasás, szótanulás és fordítási gyakorlat révén. Ez utóbbiakat sok-sok órában, párhuzamosan kell csinálni, hogy ne féloldalasan fejlődj.


"Ebben gondolkoztam (még nem kezdtem el) van egy kis nyelvtani összefoglalóm (Francia Kisokos a címe) és netes szótárak."


Vedd meg a középiskolás francia nyelvtant.


"Kiejtés az olyan szabálytalan mint az angolnál? Csak mert eléggé annak tűnik."


Az angol sem szabálytalan, de a francia az angolnál szabályosabb.


Azt is csinálhatod, hogy ötletelés helyett, ha van lelkierőd, nekiállsz a letölthető FSI francia tanfolyamnak.

2011. okt. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is franciát tanulok az Allons-Y könyvből, egyedül.

Cél: 6 hónap alatt elérni a középfokú szintet.

Ez reális szerintetek?

Angolul felsőfokú tudásom van, amit szinten is tartok (munkámból kifolyólag). :)

2011. okt. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy azért néhány jó könyv beszerzése nem lenne rossz befektetés.
2011. okt. 24. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem 1év azért kell egy középfokú nyelvvizsgához ha nem anyanyelvi környezetben plusz egyedül tanulsz, de nekem nincs jó nyelvérzékem szóval ha nem kell ennyit kínlódnod akkor látok rá esélyt, hogy rövidebb idő alatt is sikerülhet
2011. okt. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én ismerek olyat, aki másfél év alatt megtanult középfokú szinten nulláról magától. Mondjuk ő kereste az alkalmakat, hogy gyakorolhasa, amikor már eljutott egy társalgási szintre... Csak könyvből nem lehet megtanulni, és szerintem nem jó az, hogy nyelvtnt és szavakat külön tanulsz, kifejezéseket kell mindig tanulni, mert úgy rögzül a szavak helyes használata és a nyelvtan is egyúttal. Témákat dolgozz fel inkább é az elejétől kezdve mondatokat tanulj. Az se árt, ha szöveget egyben megtanulsz, párbeszédeket szótárazol ki. A nyelvtant azt csak mellé nézd át...
2011. okt. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzőkkel, viszont a netes szótárakat nem ajánlom, Általában a netes alatta marad a könyvalapunak szinte bármely nyelvben. Ha nem akarsz venni, kölcsönözz a könyvtárból.
2011. okt. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Én is mostanában kezdtem el franciát tanulni, csak hobbi szinten az angol és a német után. Felsőfokon tudom az angolt, de a németet is megértem könnyedén, tehát szeretem a nyelveket, de nem ismerem miből lehetne franciát tanulni.

Tudna valaki alapszintű kezdőknek való francia oldalt ajánlani és milyen könyvaz, mi a pontos címe amit az előttem hozzászólók említettek?

És mint nyelvtanár én is azt ajánlom, hogy ne szavakat, hanem kifejezéseket tanulj, és párbeszédekből írj ki rövid mondatokat, amiket kis kártyákra írsz és naponta többször előveszel, 5-10 percig nézegeted és hangosan kiejted. Minden nap 5-ször 5 perc többet ér, mint heti egyszer 60-90 perc. Ajánlom a livemochát, ott is van egy kezdőknek való kurzus, ami nekem nagyon tetszik.

2011. okt. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!