Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen a Jobb agyféltekés...

Milyen a Jobb agyféltekés rajzolás? Ti mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
Olvastam róla,hogy nem a kézügyességen hanem a látásmódon,önismeretünkön múlik hogy hogy rajzolunk,és szinte bárki meg tudja tanulni pár nap alatt.Meg hogy mindent elfelejtünk,nyugodtak vagyunk,és ezáltal szépen rajzolunk.Nálam ez miért nincs így.Elég jól rajzolok,de rajzolás közben egész máshol jár az agyam,ma is idegeskedtem a vizsgák miatt meg hasonlók,mégis tök jó rajz lett(szerintem)Akkor ha megtanulnám ezt a jobb agyféltekés izét jobban rajzolnák?Ezt megtudom neten is tanulni?
2011. jún. 17. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom fent van neten is, de könyvben is megveheted. Én pár hónapja megvettem, de csak holnap kezdek majd bele, eddig tanultam.
2011. jún. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


Vedd ki ezt a könyvet egy könyvtárból. Igen, működik. Nem olvastam végig (időhiány és egyéb okok miatt), de azalatt sokat tanultam.


Az egész olyan érzés, hogy kikapcsol az agyad, kicsit bizsereg. Csak azt nézed, amit rajzolsz. Az időt pedig egyáltalán nem érzékeled. A végén meg hihetetlenül kipihent lesz az agyad.


Tehát szépen rajzolni mindenki tud, csak meg kell változtatni a látásmódját. Az már más kérdés, hogy utána sablonos vagy egyedi alkotásokat fog készíteni az ember.


A lényeg, hogy írni, fogalmazni is megtud tanulni mindenki, de ettől még nem lesz senki sem egy Kölcsey. Ahhoz valami más kell. :)

2011. jún. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Máshogy fogalmazva pedig vannak a kisművészek és vannak a képzőművészek. A kisművészek csodálatos kézügyességgel megáldott emberek, akik gyönyörű alkotásokat hoznak létre, de képtelenek az alkotói fantáziára magas fokon. Ellenben a képzőművészek gazdag fantáziával megáldott emberek, akik képesek az érzéseiket és akár a világ érzéseit is ábrázolni.

Magam is tehetséges képzőművész vagyok többek szerint, és magamat is a képzőművészek és nem a kismesterek közé sorolom :).

2011. jún. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor én meg kisművész vagyok,magamtól semmit nem igazán tudok lerajzolni,de elég jól lemásolok képeket,portrékat :D
2011. jún. 19. 11:55
 5/7 anonim válasza:

én most tanultam meg kb egy hónapja .. 2 nap alatt könyvböl :D

Működik télleg szoval tökjo :D

2011. aug. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Abból a könyvből ami tele van feladatokkal,a címére nem emléxek.volt benne olyan h lovaskatonát kellett fejre fordítva rajzolni.Ez az? :D
2011. aug. 24. 19:42
 7/7 anonim válasza:
ez a címe : betty edwards jobb agyféltekés rajzolás
2011. szept. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!