Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha már tudok valamilyen...

Ha már tudok valamilyen szinten rajzolni, de szeretném elsajátítani a jobb agyféltekés rajzot az bekavarhat és összezavarhatja a rajz készségemet? (rajzom is van)

Figyelt kérdés

[link]


Kb ilyen szinten tudok rajzolni. Ez egy másolat, a Mondo-ból másoltam, de nem pontosan másoltam le, hanem úgy, ahogy nekem tetszett. Várom a válaszokat! :)


2011. máj. 18. 20:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha őszinte kritikát vársz, akkor azt mondom, hogy ennek a rajzkészségnek nem baj, ha bármi is bekavar. Annyira nem lenne rossz, de látszik főleg a másolt képen, hogy nincs szemed az arányokhoz. Ezen persze lehet fejleszteni, úgyhogy kezdj bele bármilyen tanfolyamba, rontani nem fog!
2011. máj. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez a jobb agyféltekés dolog szépen hangzik, de akkor fogsz tudni rajzolni, ha leülsz és igazi dolgokat rajzolsz. Sokat, sokfélét. Csendéleteket, tájakat, portrékat, épületeket. Ilyen egyszerű a dolog. Amúgy nem kavarna össze semmit.
2011. máj. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Rajzolj nagyon sokat természet után, az a legjobb (és legolcsóbb) módszer.
2011. máj. 19. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. máj. 19. 16:56
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ha megakarsz tanulni rajzolni, akkor felejtsd el ezt a jobbagyféltekés hülyeséget. Ez olyan, mint a playback. Egyetértek az előttem szólókkal... fejleszt a tudásod úgy, ahogy azt normális úton kell(ene..)


(Jajj ezzel mindig úgy felhúzom magam ha szóba kerül :@)

2011. máj. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Miért gondolod, hogy a jobb agyféltekés rajz hülyeség? :)
2011. máj. 19. 18:07
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert olyanokat állítanak, hogy megtanulsz rajzolni 1 hét alatt. Holott szerintem RAJZOLNI sohasem fogsz megtanulni ennek segítségével... Ráadásul a művészet nem erről szól...


A Művészet nem egy gyorstalpaló, ezt szépen lassan ki kell bontakoztatni magadban...lépésről lépésre, hogy felfedezd magadban és önmagadat ki tudd fejezni általa. A Művészet cél és egyben eszköz. Ezt tudni és ismerni kell...ehhez idő kell...és ennek az időnek szépsége van.


A másik pedig, hogy ezt azok az emberek teszik, akiknek nincs semmi térlátása, és nem is lesz ezek után sem, mivel nem fejlesztették...


Szerintem inkább válaszd azt az utat, amit eddig minden Művész... ha szeretnél az lenni.. :)


Üdv.

2011. máj. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy kifejtetted nekem :) Te mit ajánlanál egy magamfajta béna másolós kezdőnek?
2011. máj. 19. 19:38
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát szerintem gyakorolj csak simán, végy egy könyvet, ami leírja a technikákat, vagy ha komolyabban gondolod, akkor esetleg jelentkezz egy kezdőcsoportba, vagy fogadj tanárt.(de szerintem ezt csak akkor, ha ezzel szeretnél későbbiekben kezdeni valamit)


De ami a legfontosabb: Gyakorolj! Kezd az alapoknál. És mikor már az jól megy, csak akkor térj bonyolultabb formákra. Szerintem grafikával kezdj, és utána, ha van kedved kipróbálhatsz más módszereket is.


De egyelőre próbálj inkább pl. gyümölcsöket vagy egyszerűbb tárgyakat rajzolni... és tényleg, mikor már úgy érzed és mások is látják, hogy ez megy, akkor lépj tovább a következő szintre (pl. portré, emberi test stb.)


De jó lenne venni egy könyvet tényleg vagy csoportba járni.


Remélem segítettem!


Üdv.Még az előző.. :)

2011. máj. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen segítettél :) Meg szeretném venni a Szunyoghy féle rajz abc-t és rajz pályán szeretnék majd továbbmenni :)
2011. máj. 20. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!