Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy lehet ma a hyperrealista...

Hogy lehet ma a hyperrealista rajz ennyire népszerű? Szerintetek mennyi a valószínűsége, hogy ennyi zseniális rajzos legyen? Kamu vagy tehetség? Ill egy kinyomtatott kép másolása lehet-e művészet?

Figyelt kérdés

Íme pár példa hogy mire gondolok:


[link]

[link]

[link]

[link]


2011. jún. 25. 06:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Jaj ilyet tudnak ezek pénzbedobálós rajzgépek is a multiáruházakba. Am sztem simán lehet művészet már miért ne lehetne, a fényképezés is az ;)
2011. jún. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Thubakabrát ismerem, ő tényleg így rajzol. (myvip egyik rajz klubjában ismertem meg anno, ott sok jó rajzos van, van aki 15 évesen így rajzolt)

Miért ne lehetne művészet másolni egy képet? Azért ahhoz is kell tehetség, hogy valaki képről lerajzoljon valamit. Nem is árt azzal gyakorolni, hisz fejből nehéz összerakni egy képet és rendesen, kidolgozottan, árnyékoltan lerajzolni, bár idővel úgyis kialakul.

Miért népszerű? Mert élethűen rajzolni nehéz! Próbáltad? Én nem vagyok nagy rajzos, de igyekszem sokat kihozni magamból és kemény meló. Bámulatos az élethű rajz, hihetetlen és ezért sokan rácsodálkoznak.

2011. jún. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

A másolás önmagában még nem művészet. Ha az eredeti kép művészi volt, akkor viszont a másolatra is jó ránézni.

Egyébként szerintem azért lett ez divat, mert így mindenki tud rajzolni, és így aki semmihez nem ért, legalább a jó rajzos szerepben tetszeleghet.

2011. jún. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Én nem tartom azokat a képeket nagyra, amiket egy az egyben lemásolnak egy fényképről.


Más dolog, ha valaki fotót használ referenciaként, de nem másolja le teljesen. Szerintem egy jó hiperrealista művész úgy is tud rajzolni, festeni, hogy bizonyos részleteket fejből ad hozzá.


Egyébként sok hipperrealista kép engem is lenyűgöz. De nem a szokásos portrék.

[link] Ez például digitális festmény.


Ő mondjuk szerintem pont lemásol egy fotót, de: [link]


ezek még nagyon durvák: [link]

2011. jún. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem művészet (szerintem), csak nagyon ügyesen rajzol, jó a technikája. Ezt természetesen elismerem, de puszta másolgatásból még nem lesz művészet.
2011. jún. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem művészet,de egy remek iparostermék is lehet csodálatraméltó.
2011. jún. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Hát csak azért bánt a dolog, mert én is sokat rajzolok, de van pár kép, ahol minden miliméterre ott van ahol az eredeti fotón. Persze ezt máshogy nem lehet csinálni, csak átvilágítva, vagy ha a képet halványan kinyomtatod és átrajzolod. A másik fele a dolognak, hogy pár képről süt hogy Photoshoppal készült. Na most gondoljátok el, ha egy amatőr, akinek ez nem jön le, látja a kamu rajzokat, a kedve is elmegy az egésztől és eldobja a ceruzát. A dolog érdekessége az, hogy a deviantarton van egy pali, animációsfilmekben supervisor a sony-nál, zseniális a stílusa de még ő sem csinál pontos másolatokat!


[link]

2011. jún. 25. 12:55
 8/25 A kérdező kommentje:
Ja, szerintem a pontos másolat, csak akkor művészet, számomra, ha a másolat több mint az eredeti, ha nem, akkor arra elég egy fénymásoló is.
2011. jún. 25. 12:58
 9/25 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, lehet fotókat használni. Munkácsy is használt fotókat referenciaként.

A másodjára belinkelt rajzok jobban tetszenek, mint amiket először.

2011. jún. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

aláírom létezik ez a stílus, de ezen legalább látom hogy "emberkéz" alkotta:


[link]

2011. jún. 26. 22:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!