Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért van az, ha valaki...

Miért van az, ha valaki művészet kritikusnak érzi magát, pedig nem igazán látja át, mi is a művészet?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, akiknek az átlagos, földhöz ragadt, nem kreatív alkotások, fotók tetszenek, amiben nincs fantázia, és a fantázia-teli dolgokat elítéli, giccsnek tartsa. tudom, nem kéne mások véleményével foglalkoznom, de szeretem a művészetet, az igazi "mű"-vészetet, ami valami idealizálásról, képtelenségről szól, nem a realitásról. kíváncsi vagyok a véleményetekre:)!
2011. aug. 22. 16:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az izlések és a pofonok...
2011. aug. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Miért vagy meggyőződve arról, hogy az az igazi művészet, ami neked tetszik? Vedd észre a gerendát a szemedben!
2011. aug. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

gerendát?? erre a tanácsra nincs szükségem:))

egyáltalán nem állitom, hogy csak az az igazi művészet, ami nekem tetszik. szó sincs erről, lényegtelen, többet nem vitázom erről, csak kiváncsi voltam a válaszokra.

2011. aug. 22. 18:00
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek kreatív amit te annak tartasz. Nyilván amit ő annak ítél meg az neki is tetszik. Különbözöl tőlük. Nem veled van a baj,nem is velük. Mondjuk nem tom felmérni mit értesz az alatt,hogy fantáziával teli rajz. Pl.: Én Picassonak nem vagyok nagyon nagy rajongója, és ha őt összerakják egy fiatalember portrérajzával, én abba inkább gyönyörködnék, mert én inkább azokat a munkákat szeretem. Nem ítélek el egyet sem,pláne hogy ég és föld a kettő. A portréba meglátom pl a ceruza vonásokat,hogyan húzta,milyen érzékiséggel,hogyan csinálta azt rajzot,picassoéba meg meg kell fejteni mit akart, és lehet egyáltalán nem leszek majd kíváncsi rá, vagy hogy elélvezek annyira jó.

Ilyen ez, szubjektív.

2011. aug. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszi a választ:) amúgy fantázia teli rajz alatt azt értettem, hogy nem olyan mint a valóságba, hanem más:D

földhőz ragadt alkotás pedig, ami olyan pont mint a valóságban, átlagos;)) lényegtelen én sem fogok elítélni senkit:)

2011. aug. 22. 19:17
 6/12 anonim ***** válasza:

részemről a művészetben van érzelmi vagy szellemi tartalom is, önmagában az esztétika talán kevés, talán egy tökéletes tájkép még csak nem is rendelkezik esztétikai értékkel, mert nincs benne kreativitás, csak kifejlesztett kézügyesség.


például ezért számomra a festészet nem a másolásról meg a begyakorlott, iskolákban tanult stílusokról szól, hanem az önkifejezésről. akinek meg nincs mit kifejezni, nincs saját stílusa, az mindig csak másolni fog.

2011. aug. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
egyet értek:) de mi az oka, ha valakinek nincs mit kifejezni:-? ? kik ezek általában?
2011. aug. 23. 09:24
 8/12 anonim ***** válasza:
szerintem azok-mint én általában- akik másolni szeretnek, ebbe lelik örömüket.
2011. aug. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
de nem értem miért nincs amit kifejezni nekik, érzéketlenek, vagy ilyesmi:-?? :)?
2011. aug. 23. 12:29
 10/12 anonim ***** válasza:

:D :D

Valahogy így... szerintem csak az ért a művészethez aki csinálja a többiek nem értik és ilyen hülyeségeket találnak ki hogy ami valósághű az nem művészet, vagy hogy Picasso csak firkálgatott.

2011. aug. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!