Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Volt egy vers, amit kiírtam....

Volt egy vers, amit kiírtam. Ezt leírtam nem vers, de nem is regény, vagy novella formájában, csak egy elbeszélés és kész. Hogy tetszik?

Figyelt kérdés

Egy hétköznapi tini szerelmi kavarodásai

1. fejezet: A kezdetek

Minden 2011. május 2.-án kezdődött. Jobban mondva 2.-3.-án. Mint minden évben most is volt érettségi szünet május első három munkanapján, és mint minden évben most is elmentünk 2 napos kirándulásra az évfolyamtársakkal.

Tőlem megszokott módon nagyon élveztem a kirándulást, a szállást, a programokat és a társaságot. Na, igen, itt a bibi… a társaságot. Megint csak a fiúk… Ugyebár sok probléma forrásai a fiúk. Itt is egy fiú okozta a legnagyobb szívfájdalmamat, vagyis egyszerre kettő is…

Zánkára mentünk kirándulni. Érdekes, élmény dús programok vártak minket és a buszban ülve nagyon jól elszórakoztuk az oda utat. Még nem is sejtettem, mennyi bonyodalmat okoz ez a két nap a szívemben.

Első programunk a Tihanyi Apátság volt. Nem is értem 14 éves gyerekeket minek ilyen helyre vinni, főleg idegenvezetéssel… Nagyon unalmas volt, de legalább a szerelmi bonyodalom még nem kezdődött el.

Délután valami Hegyestű Geológiai Bemutatóhelyen voltunk. Egy nagy „hegy”-re másztunk, ami persze csak egy hatalmas kőszikla volt, de sok-sok lépcsőt megmásztunk. 

Még mindig nem tudtam mi lesz este és a rákövetkező minimum 2 hónapban, ha nem többen.

Még volt pár érdekes, unalmas vagy éppen semleges programunk estig, amíg el nem érkezett a szállás elfoglalásának időpontja.



2. fejezet: A szálláson

Megérkeztünk a zánkai szállásra, vacsoráztunk és lepakoltuk a holminkat. Rendezgettünk a szobánkban, cseverésztünk és felfedeztük a szállás melletti parkot, folyócskát és a többi érdekességet. Utána az egész évfolyam elment sétálni a Balaton partra. Én végig Laurával, egy nagyon kedves barátnőmmel voltam. Virágokat szedtünk, beszélgettünk szóval elvoltunk. De ott volt ő… akit még csak akkor láttam először, de örökre a szívembe zártam. Próbáltam a közelében lenni, mellette állni, véletlenül megérinteni stb.

Miután hazamentünk a tanárok meghagyták, hogy a lányok az első, a fiúk a második emeleten legyenek. Első dolgom volt, hogy felmenjek a második emeletre Laurával. Leültünk két oszlop közé és beszélgettünk, míg egyszer csak néhány fiú, köztük Ricsi is kijöttek a szobájukból és elkezdtek járkálni a lépcsőn, közben „manővereztek” hogy a tanárok meg ne lássák őket, más szóval hülyéskedtek és jól érezték magukat. Viszont amikor nem a lépcsőn szórakoztak, hanem leültek a folyosón, akkor Ricsi odajött hozzám beszélgetni. Csak beszélgettünk, beszélgettünk és beszélgettünk. Kissé szégyenlősen, szünetekkel, de sokat mosolyogva beszéltünk.

Élveztem a pillanatot, de sajnos telik az idő és eljött a nemvárt pillanat, amikor 11-et ütött az óra és a szobáinkba kellett mennünk. 

Egész éjszaka Ricsiről álmodoztam és álmodtam is. Nagyon vártam a másnapot, mikor újra megpillanthattam ŐT. 



3. fejezet: Második nap; Tapolcán

Elérkezett a várva várt pillanat, mikor reggel 7-kor felkeltünk és a reggelinél újra találkoztam Ricsivel. Csak futólag pillantottunk egymásra. Egy kis arcpír részemről és egy jóleső mosoly mindkettőnk felől kísérte a reggeli találkát.



Még nagyon nincs kész, a bonyodalom még nem volt, még nagyon az elején vagyok.

Kérlek ezekre válaszoljatok:

1. Maga a történet, nem a leírása, csak a sztori tetszik?

2. Szerinted igaz vagy sem?

3. A szóhasználat, leírás nagyon rossz? (NAGYON kezdő vagyok, ez az első ilyen "élménybeszámoló"-m)


Köszönöm a válaszokat!

14/L


2011. jún. 30. 00:08
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Nekem kicsit unalmas a sztori, bár ez még nagyon az eleje, de engem nem fogott meg.

2. Szerintem igaz. Úgy érzem, hogy ez a naplód lehetne.


14/L

2011. jún. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy teljesen átlagos tini-szerelmitörténetnek tűnik. Inkább egy élménybeszámoló az utazásról, ami viszont ebben a kategóriában nem állja meg a helyét, ugyanis - mondhatni - fikázod a Tihanyi Apátságot...

És mivel semmi extra nincs benne - mármint valami hirtelen fordulat (eddig) - így simán lehet igaz, kábé ezek velem is megtörténtek osztálykiránduláson...

Ja, és az elején túl sokszor utalsz a jövőre. Elég lenne csak egyszer megemlíteni, hogy pl. "akkor még nem tudtam, hogy mik fognak történni az elkövetkezendő napokban/hónapokban".

Amúgy alapvetően nem rossz, de nem hiszem, hogy bestseller lesz belőle.

2011. jún. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A tortenet gerincenek megfelel a leiras, de reszletesebben, hosszabban fogalmazz. Legyen benne hely es szemelyleiras.

Amugy valasztekosan fogalmaztad meg a mondandodat, figyeltel a szoismetles kerulesere.

A sztory jo, de nagyon jol kell megfogalmazni, hogy ne egy szokvanyos tinimese legyen.

Maga az alaptortenet igaz, de a nevek kitalaltak, ha nem, akkor a kerek tortenetben ajanlatos, hogy az legyen.

En is irogatok novellakat, kisregenyeket. Ha elkap az ihlet, akkor csak ugy tancol a toll az ujjaim vezetesevel, de ujra es ujra at kell olvasni, mert sok stilisztikai hibat lehet elkovetni a gondolatok kavalkadjaban.

Ha kesz a tortenet, vagy egy resze, szivesen elolvasom. Kuld el privat e-mailben csatolt fajlkent. (Es egy jo tanacs: barkinek kuldod el, ne torold ki a kuldott levelek kozul, vagy ha postazod, akkor kuldj egy peldanyt ajanlva magadnak, mert nem tehetsz kulonben semmit, ha valaki mas neve szerepel majd irokent a te torteneted alatt egy kiadvanyban.)

2011. jún. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megfogadom a tanácsokat és elfogadom a kritikát. Még dolgozom rajta.
2011. jún. 30. 10:13
 5/6 anonim válasza:

Nekem nagyon tetszik... annyira belemélyedtem, hogy kár, hogy vége lett...


Szerintem igaz.


14 évesen ilyen szépen fogalmazol? Gratulálok.


hozzáteszem: Végre egy tini csaj, aki nem azzal van elfoglalva, hogy mikor melyik buliba, hány sör mellett ba*zassa szét magát! Ha így folytatod, lesz belőled valaki :)

2011. júl. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm. :)

Nagyon rossz emlékrész következett ezután és nem volt szívem leírni. Nem akartam megint emlékezni rá...:(

2011. aug. 4. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!