Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Írok egy romantikus könyvet...

Írok egy romantikus könyvet és ha bemásolok belőlle egy aprócska részletet, egy párbeszédet, akkor adnátok légyszíves hozzá véleményt?

Figyelt kérdés

Íme:-Minden a terv szerint halad?-kérdezte Kamilla, a felkontyolt hajú szőke nőszemély luxusvilájában.

-Igen, mostmár igen.-felelte kissé elszomorodva Dorothy,a barna ellensége.Ez a két nőszemély soha nem kedvelte egymást.

-Végülis, mindent csak a gyermekeink érdekében teszünk-vonaglott a whiskys üveg felé-...ez az összefogás nem is olyan rossz.-majd töltött maguknak két kis pohárkával.-Azt hiszem

néha még az ellenségeinkkel is tehetünk kivételt, ha egy közös, jobb érdekről van szó.

-Remélem nem lesz semmi bajuk.-aggódott Tristan édesanyja és egy kicsit gyötörte saját lelkiismerete is, a készülődő aljas tett végrehajtása miatt.

-Ugyan már!Mi bajuk eshet? Csak elvesztik az emlékeiket.Az egyik azt fogja hinni, hogy a másik halott, a másikuk pedig azt sem fogja tudni, hogy egyáltalán létezett a szerelme.-ivott

bele a whiskeyébe.

*

-Az az álnok rabló, az álmok rablója ma egyikőnket sem tudja elcsábítani, hiszen mi már csakis egymást csábítjuk.Idekint a csillagokat nézve oly gyönyörűen tellik az éjszaka

, mintha nem is akarna véget érni,mintha többé már a napsem kellne fel...El tudod hinni, hogy nemsokára összeházasodunk szerelmem?-Dinah szinte lázban égett a holnapi napra várva..

-Nehezen, de még mielőtt megtennénk mindenféle képpen szeretnék neked elmondani valamit...-mély lálegzetett vett Tristan, látszólag most ő is izgul.Pedig a túlzott izgatottság nem vall rá.

-Rendben.

-Tudod, egész éjjel gondolkodtam.Rajtad ... és arra jutottam, hogy el sem tudom képzelni, hogy mi lenne velem nélküled, ha végleg elvesztenélek, én abba belehalnék.

Az ember csak egyszer adhatja oda valakinek a szeretetét..és én neked adtam....

-Az, hogy veled vagyok számomra az a világ legboldogabb dolga.El sem tudnám képzelni, hogy végül nem veled éljem le az életem,nekem te vagy az igaz szerelmem, és ez ellen,ahogy

én magam sem, senki nem tud tenni.Tristan Bayer szeretlek,úgy, ahogy vagy és eszem ágában sincs téged megváltoztatni.És, ha te nem szeretnél,és már csak a barátod lehetnék én

azzal is tökéletesen megelégednéd, csak, hogy a közeledben lehessek.És, ha végűl nem én lennék az, akit választasz, csak azt kívánnám, mindegy, hogy kivel csak légy nagyon boldog.

-Szeretlek.

Édesanyja Dinaht mindig is szigorúan nevelte, és azt mondta esküvő előtt ágybabújni valakivel balszerencsét hoz.Ezuttal mégsem tudott ellenállni Tristan igéző pillantásainak, ami

mindig is levette őt a lábairól...

*

Aztán pedig megtörtént...Az aljas terv,melyet a szülők szőttek, hogy szétválasztsák e igaz frigyet, bevégződött....Tönkretették az autót, melyben Tristan és Dinah utazott a templom felé,

hogy autóbalesetet szenvedjenek mindketten.Egyikőjükre sem voltak tekintettel, mindent megtettek volna azért, hogy "szeretett" gyermekük ne lépjen be Isten házába ma.


2011. júl. 9. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak laikusként, romantikus könyvek kedvelőjeként írnék. Az első részben rögtön bántotta a fülemet a "nőszemély". Szerintem nem való bele egyrészt, másrészt szóismétlésnek hallatszik, de mondom, én nem értek hozzá.


A második rész nagyon vontatott, így szeretlek úgy szeretlek, szerintem egy kicsit sok. Illetve ami még feltűnt azok a helyesírási hibák, a sok ... aminek legtöbbször nincs jelentősége, értelme.

2011. júl. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
jaj nagyon szépen köszönöm....megpróbálom átírni és ezekre a dolgokra is odafigyelni, az áttírott verziót, majd megmutathatom és majd megnézed? h úgy jobb e?
2011. júl. 9. 14:26
 3/9 anonim ***** válasza:

Na, én is írok egy kicsit. 98%-ra érettségiztem anno magyarból, talán megfelelő lesz a véleményem.

A helyesírási hibák valóban csak úgy sziporkáznak, ez sokat ront a hitelen. Regényírás előtt nem árt a fontosabb szabályokat áttanulmányozni (bár a magyar nyelvben ezek elég bonyolultak). Viszont tipikus hiba az, hogy a -val,-vel toldalékot nem tudják leírni, ezt főleg nézd meg! (És most szólok, a Word helyesírás-javítóját ne használd, mert nagyon rossz, és hibás is!)

És akkor a tartalmi részhez. Nekem kicsit erőltetettnek és zavarosnak hat. Zavaros, mert nem igazán ismerem ezen személyeket, nem ártana róluk némi leírás. Meg egy kicsit a helyszínt is érdemes körülírni. Nem kell Jókai-féle 50 oldalas tájleírás, de pár sorban azért mégis jó volna. Ez az álmok rablója meg úgy érthetetlen, ahogy van.

Aztán túl sok az ömlengés, hogy szeretlek meg minden. Ezt az erkölcsi nevelést is hagyd ki, mert ma már nem szokták megőrizni házasságig, és így mindenki ilyen begyöpösödött emberre asszociál (most nem tudtam jó szó). Aztán kicsit részletesebben kéne fogalmaznod. Nem ártana néha picit megállni.

Na, most ennyi jutott eszembe, remélem, tudtam segíteni.

2011. júl. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt van egy könyv a könyvírásról (mesterfogások íróknak):


[link]


Ha esetleg igazán a hagyományos értelemben vett komoly író akarsz lenni, akkor itt van ehhez Gárdonyi Géza Titkosnaplója (de vigyázz, mert ez már igazán a magasiskola!):


[link]

2011. júl. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg tudsz angolul:


Anne Faundez, Wes Magee, Celia Warren:


How to Write Stories, Poems, Reports, Letters and Email


Még megjegyzem, Gárdonyi a Titkosnaplójában az írással kapcsolatos tapasztalatait, intelmeit írja le.

2011. júl. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom
2011. júl. 20. 00:10
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem nagyon zavaros
2011. nov. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezeket a linkeket az előbb találtam egy hasonló kérdésnél. Akkor ezek se maradjanak ki:


Gesing Fritz: Kreatív írás – Mesterfogások íróknak


[link]


Alexander Steele: Kezdő írók kézikönyve


[link]

2011. dec. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mablung válasza:

SZTE-BTK Komparatista szakon végeztem, jelenleg havi 3-4 kritikát írok egy irodalmi lap számára. Szerintem kompetens véleményt tudok alkotni.

-Ez a szöveg rossz!

A dialektusok ostobák, a szereplők nem is szereplők, inkább csak klisék, a környezet pedig, (mintha a dallas diszleti lennének) ahogy a high-class miliő is, ahol a story érthetetlen okokból játszódik, valószínűleg teljesen idegen az "alkotó" számára.

Az egész arra enged következtetni, hogy az író (egyelőre) nagyon tapasztalatlan, és talán fiatal kora miatt nem tudja, nem tudhatta beleélni magát a szereplők, cselekmények, és a történet alkotta szituációba.

A szöveg megformáltsága: kiábrándító! "látszólag ő is izgul, pedig a túlzott izgatottság nem vall rá" -felesleges redundencia! -Bizzunk benne, hogy az olvasó magától is képes kialakítani Tristan jellemrajzát, nem kell a szájába rágni. "Tudod, egész éjjel gondolkodtam rajtad" -a fene megeszi, ha az egyik szerelmes úgy gondolkodik a másikon, mint egy tárgyon... eléggé hangulatgyilkos, ha egy tipikus hősszerelmes nem kettőjükön gondolkodik... stb.

A nyelvezet: nem illik a storyhoz! Ezek a szereplők, ha jól veszem ki, valami túlfinomodott sznobok lehetnek, akik nem bírván elviselni a gazdagsággal járó kimondhatatlan jólétet, gonosszá váltak... akkor miért nem beszélnek szofisztikáltabban? Hacsak nem azért, mert az alkotó, kellő felkészültség hiányában, ezt a nyelvezetet (hasonlóan a miliőhöz) nem ismeri eléggé..

Helyesírás: Rettenetesen rossz, sőt, fájóan gyenge!

DE! Az általános iskola végével ennek jelentősége drasztikusan csökken! -Kedves író, hidd el, ha jól írsz, és az írásaid ezen kívül minden téren megütik a mércét, soha senki nem fogja szóvátenni, hogy hibákat vétesz... erre tartják a kiadók, magazinok, online lapok a korrektorok arctalan seregét... ők nem írnak, viszont a kisujjukban van a helyesírás.

Összegzés: -A szöveg, mint már írtam, rossz. A story erősen szappanopera jellegű, (a beállások, a dialógusok szinte egy az egyben snitteket alkotnak) és bár nem tudom, mit takar pontosan a "romantikus könyv" kategória, majdnem biztos vagyok benne, hogy ennyire blődli sztorit nem lesz kiadó aki bevállal. A helyesírásod nagyon gyenge. Sajnos nem csak az elírások, vagy pontatlanságok miatt, amiket pl. sietségre szokás kenni, hanem azért, mert (ahogy a miliő, és a nyelvezet esetében) itt is hiányzik a kellő alaposság, elmélyedés... sőt, talán maguk az alapok is.


Ezzel együtt, ha komolyan veszed, és rengeteg munkát ölsz bele, (beleértve az alapos önvizsgálatot is!) egy napon talán strandkönyvet fogsz írni!


:M:

2012. aug. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!