Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen menete van egy könyv...

Milyen menete van egy könyv kiadásának? Tehát, hogyha én megírom, és elviszem a kiadónak, és tegyük fel, hogy kiadja, akkor hogyan tovább? milyen költségek lesznek?

Figyelt kérdés
Hogyan, mennyi ideig kapok érte pénzt? Mondjuk inkább csak az érzés miatt írom, nem is pénzcsinálás miatt. Egyébként nem tudom, hogy itt van helye a kérdésnek, vagy a pénzügyeknél, de inkább ide írom. :)
2011. júl. 9. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Pénzt semennyi ideig nem kapsz belőle, az első példányokat neked kell kifizetni (gyanítom nem lesz olcsó, pontosan fogalmam sincs, nézz körül pár könyvesbolt oldalán, hátha találsz erről infót). Ha esetleg felkapnák, és utánkéne gyártani, akkor már lehet, hogy neked is járna juss, de valljuk be erre maximum fél % esély van...


Könyvet manapság (legalábbis Magyarországon) nem azért kell írni, hogy abból pénzt keress, ugyanis nem fogsz. Sokkal fontosabb a reklám, marketing szempontjából. Könyvvel feltudsz magadnak építeni építeni egy elhelyezkedés szempontjából hasznos imidzst. Pl, ha egy újsághoz, vagy céghez állásra jelentkezel, akkor sokkal nagyobb tisztelethez (és esélyekhez) jutsz azáltal, hogy úgy mutatkozol be, "hogy XY vagyok, a Z-ZS könyv írója..." Tehát elsősorban erre jó ma egy könyv... de megélni nem fogsz belőle.

2011. júl. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát, nem is szándékoztam megélni belőle :D
2011. júl. 9. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Elküldheted a Magyar Elektronikus Könyvtárnak is a műveidet (nem feltétel számukra, hogy előzőleg nyomtatásban is megjelenjenek):


[link]


Egyszerű kiadási lehetőség:


[link]

2011. júl. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm rudolf.th, nagyon hasznosak a linkek :) a MEK-et már ismertem, de a másikat nem. :)
2011. júl. 10. 00:04
 5/5 anonim válasza:
A könyvkiadók két lehetőséget ajánlanak fel: vagy előre, egy meghatározott összeget kapsz (ez általában nagyon minimális) vagy eladott példányszám után kapsz fizut (hogy őszinte legyek Magyarországon ez sem túl kifizetődő, mivel magyarul elég kevesen olvasnak, lehetetlenség annyit eladni, hogy meg is élhess belőle). Mindenesetre, ha nem magánkiadású a könyved, a nyomtatási költségeket a kiadó magára vállalja. Szerintem érdemes lefordíttatnod a könyved angolra egy profival (nem olcsó, de nem megfizethetetlen) és esetleg külföldön megpróbálnod kiadatni. De előbb egy magyar cégtől kérj visszajelzést, hogy egyáltalán milyen az irományod.
2011. aug. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!