Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » E-könyv kiadása. Megéri?

E-könyv kiadása. Megéri?

Figyelt kérdés

Egy kiadóval megegyeztem, hogy megszerkesztik és publikálják a regényemet. 500 rugós munkaköltséget számoltak össze nekem, ebből 300-at kéne állnom. 50%-ot kapnék addig, amíg vissza nem térül a befektetett pénzem, aztán pedig 8-at.


Olvas bárki ilyet? Vagy lehúzás az egész? Őszintén, magyar kezdő szerzőtől ki töltene le elektronikus könyvet?


2011. aug. 29. 19:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
E konyvre 500k munkakoltseg? Szerintem lehuzas... Annyiert boven papirtkiadast csinalsz.
2011. aug. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Azt mondták, hogy ennyi pénzért senki nem szerkeszt nekem professzionális könyvet. Így is nagyon kevés pénzbe kerül, a költségvetésből pedig az derül ki, hogy a 300-as önrészemben még rezsit is fizetek.


Ezt a pénzt gyerekkorom óta gyűjtöm, hogy legyen miből elindulnom majd. Ezért kérdéses a befektetés. :S

2011. aug. 29. 19:30
 3/19 anonim ***** válasza:
Nem. Igen. Senki.
2011. aug. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan csúcsszuper az a könyv, hogy valóban érdemleges kiindulási pont legyen, akkor egy normális kiadó ingyen publikálja. Ha nem, akkor könnyedén el fog süllyedni az e-könyvek világában, ahol még annyira sem feltűnő.


Őszintén? Úgy gondolom, ezzel nem nagyon lehet elindulni...

2011. aug. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Értem. Élt bennem a gyanú. Akkor erre gyúrok még.
2011. aug. 29. 19:44
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol, mirol szol?

Nezd, e-konyvet magyarul meg nem erdemes kiadni.

Viszont, alacsonypeldanyszamuban talan. Mas. Mi kerul annyiba a megszerkeszteseben?

2011. aug. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Utópia. Egy sci-fi.


Nem titok:


Szerkesztői honor - 120

Korrektúra - 80

Műszaki szerkesztés - 30

Címlap - 30

Tördelés - 100

Főszerk.: - 100

Össz: 460

Rezsi: 46

--------------------

ez 506 ezer, ebből kéne 300-at perkálni. úgy, hogy azt mondják, elég a 250. majd később a többi. viszont a szerződés úgy szól, hogy szept. 5-ig fel kéne raknom a pénzt. (ha nem rakom, akkor semmissé válik a papír)

2011. aug. 29. 19:59
 8/19 A kérdező kommentje:
Ez nekem rengeteg pénz, igazából. Eldönteni meg nehéz, de az e-könyv faktor zavar engem.
2011. aug. 29. 20:05
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Oke, ez lehuzas.

"Szerkesztői honor - 120

Tördelés - 100

Főszerk.: - 100 "

Reszek teszik ki a nagy reszet, ami igy nezve boven lehuzas + terjesztes reklamozas, akarmi nincs is benne...

konyvmuhely.hu <- naluk probalkoztal mar? Ok papirban utaznak, es azthiszem merhetoen olcsobban.

2011. aug. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Még nem. Azt mondták az ilyenekre, hogy nem "profi" könyveket csinálnak. Szóval nagyra vannak magukkal.


Bármi olyasmi, hogy

- dedikálás

- újságban megjelenés

az én további pénzemben lenne. Plusz számítanak rá, hogy én ezt ezután (ha olvasott), ki akarnám nyomtattatni.

2011. aug. 29. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!