Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen nyugis ázsiai filmek...

Milyen nyugis ázsiai filmek vannak?

Figyelt kérdés
Mint pl. a >Bin Jip<, meg a >Tavasz, nyár, ősz, tél és tavasz<.
2011. júl. 10. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Van egy nagyon szép thaiföldi, önéletrajzi film, címe A nyitány. Egy híres zenészről szól aki ranadon / egy xilofonféle ütőhangszeren / játszik.

Az utolsó szabadtéri mozielőadás egy kínai filmdráma, gyermekkori visszaemlékezéssel, szintén jó. Meg A maszk mestere, egy kínai vándormutatványos bácsiról, aki egy kislányt fogadott unokájául, akiről azt hitte, kisfiú...

Van különben több jó ázsiai film, nem csak távol-keleti ,hanem pl. iráni filmek, ezeket / mint a fent említetteket / leginkább a Duna tv vagy az M2 vetíti, ott láttam őket. Sajnos, a neten nemigen találom ezeket.

2011. júl. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2011. júl. 10. 17:22
 3/7 anonim ***** válasza:
A filmet nem láttam,de a könyv nagyon jó, a filmet sem ronthatták el annyira: Egy gésa emlékiratai
2011. júl. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi a magyar címe, de a kínai cím az "Apukám és az anyukám" Egy férfi tér haza a városból, hogy eltemesse halott édesapját. Közben felidézi a szülei megismerkedésének történetét.

http://www.youtube.com/watch?v=fGz80SSXRVI&feature=relate

Itt van angol felirattal.


A másiknak kínaiul az "Az a hegy, az a férfi, az a kutya"

a címe, és egy idős postásról szól, aki átadja a fiának a munkáját.

Ezt sajna nem találtam meg a youtuben angol felirattal, ha tudsz esetleg kínaiul:) http://www.youtube.com/watch?v=Sy5awM71SWQ

Angol címe aszem Postmen of the mountain.

2011. júl. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ó! Pont a Bin-Jip-et akartam ajánlani! :D
2011. júl. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kitano: Bábok
2011. júl. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Bábok érdekes téma. Tényleg vannak benne nyugis részek, de a pihenést megzavaróak is.
2011. júl. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!