Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tetszenek ezek a rajzok?...

Tetszenek ezek a rajzok? Milyenek lettek?

Figyelt kérdés

kettőt mutatok..(bármilyen véleményt elfogadok)

[link]


[link]


2011. júl. 17. 13:48
1 2
 11/20 anonim válasza:
100%

Mivel a korodat nem tudom, nem mondom se azt, hogy jó, se azt, hogy rossz, de a hibákat elmondom.

1. kép:

-a hajó elrendezése jó, de a színezés halvány (de ez részben lehet a fényképezés miatt is)

-háttért hiányolom róla, és nincsen árnyékolás

-ezt a hajót viszont egy egyszerű vonalrajzként elég szépnek tartanám

2.:

- egy füzet "házi" borítójaként el tudnám képzelni, de picit felületes

- a zenekar tagokat feldobná az árnyékolás és egy kis részlet, és a két szélső arcát kijavítanám

- ami még egy kicsit zavaró, azok a cipők (olyan mintha lábujj hegyen állnának)


nem rosszak, elég jól másolsz, de még gyakorlás szükséges

Gyakorolj képeket, rajzokat másolni(lehetőleg ne vonalrajzokat, vagy mesefigurákat), merj árnyékokat használni, kicsit olvass bele 1-2 rajzkönyvbe, ahol taktikákat írnak le. Szerintem ha megpróbálod, idővel fejlődést érhetsz el és akármi lehet belőle ;)

2011. júl. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Mert mondjuk egy 12 évesnek jó, egy 14 évesnek szerintem már kicsit gáz (amennyiben szeret és szokott az ember rajzolni).

Javasolnám, hogy gyakorolgass, főleg önálló gondolatokat és ne másolást.

2011. júl. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

23:13 : neked nagyon köszi ^^ el jól esett :)

23:17 : ezek a rajzok unalmamba készültek,viszont rengetek olyan rajzom van,ami rajzórán készült,és árnyékolt :)

23:45 : nálunk a 14-15évesek fele annyira sem rajzolnak szépen mint én :) nem egó miatt mondom,hanem ez az igazság..és ha ezek a rajzok 12 éves szinten vannak szerinted,akk elég baj van..:) 12 évesek nemtudnak igy rajzolni :)

2011. júl. 18. 10:18
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát én magamból indultam ki, 14-15 évesen szerintem már simán lehet elég jó portrékat csinálni pl.

Ezek a rajzok elnagyoltak, hiányosak. Engem a 12 éves korombeliekre emlékeztet.

De egyébként ne azzal nyugtasd a lelkiismereted, hogy a többiek nem tudnak így rajzolni. Az én osztálytársaim sem tudtak úgy rajzolni, hiszen nem is érdekelte őket. Nem ez a megfelelő reakció a kritikára (sem az, amit az első oldalon írtál valakinek, h na persze majd ő jobbat tud...), hanem az, hogy igenis leülsz gyakorolni. Ha meg nem vagy kíváncsi az ilyen reakciókra, ne írd, hogy bármilyen véleményt elfogadsz.

Lehet, hogy jót tenne, ha pl. eljárnál valami művészetis szakkörre, és inkább az ottani gyerekekhez hasonlítanád magad. A legtöbb 14 éves gyereket ugyanis annyira nem érdekli a rajz, hogy örül, ha a füzete disney figurás borítóját cukin le tudja másolni. Azok, akik viszont foglalkoznak a rajzolással, szerintem 14-15 évesen ennél jóval előbbre járhatnának már.

2011. júl. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
ezek olyan rajzok ahol sem árnyékolás se semmi nincs ! ezek 5 perces rajzok.de érdekeltek a vélmeények h erre mit mondatok.nem hasonlitom senkihez sem magam,de azt is kell nézni h sokan még enynire sem tudnak rajzolni.. amúgy igen,majdnem rajzpályára mentem tovább ! MERT ELÉG SOK EMBER mondta h szépen rajzolok-.-"
2011. júl. 18. 15:00
 16/20 anonim ***** válasza:

Az első kép ügyes, van hova fejlődnöd. Kicsit jobban rámehetnél a részletekre és elhagyhatod azt az erős kontúrt, úgy nem lesz annyira rajzfilmszerű. És ne maszatolj, inkább szánj időt a színezésre!


A második kép ötletnek nem rossz, de rengeteg hiba van benne. Például a lábfejek. Olyan, mintha mindőjüknek amputálták volna. A nyakak hosszúak és vastagok, a karok néhol el vannak törve, a kézfejek kicsik.

2011. júl. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hasonlitom senkihez sem magam,de azt is kell nézni h sokan még enynire sem tudnak rajzolni.. amúgy igen,majdnem rajzpályára mentem tovább ! MERT ELÉG SOK EMBER mondta h szépen rajzolok."


Ne mondj ilyeneket, hogy más még így sem tud. Ilyen erővel mondhatjuk azt is, hogy nagyon sokan viszont ennél sokkal szebbeket és profibbakat tudnak. Van egy alap rajzkészséged, mint általában mindenkinek, de ezen nagyon sokat kell dolgoznod, ami egyébként ha jobban belegondolsz, nem is olyan nagy baj. Ha szereted csinálni akkor a tanulás része is kellemes. Gyakorold a tónusozást. Felejtsd el a maszatolást, mert attól gagyi általános iskola, rajzóra hatása lesz. Tanuld meg mi az a perspektíva mert anélkül, nem tudsz szép élethű térbeli formákat ábrázolni. Gyakorlásnak rajzolj egyszerű formákat, mint váza, gömb, doboz és figyeld meg rajta a fényeket és próbáld meg ábrázolni. Amiket rajzoltál, azok nem csúnyák, de ha azt szeretnéd, hogy mindenkinek le essen az álla a rajzaidtól, akkor még gyakorolnod kell. És ne erőltesd azt a saját stílust, csak alkoss és egyszer csak azt veszed majd észre, hogy kezd kialakulni. Én grafikus vagyok, gyerekkorom óta rajzolok. Úgy kezdtem mint te, aztán a középiskolában egy csomó művész vett körül és tőlük tanultam. Már eltelt azóta 16 év, de még mindig nem merném azt mondani, hogy kialakult a saját stílusom, sőt valószínűleg nem is fog soha, ugyanis folyamatosan változok én is és így a stílusom is változik. És a másik nagyon fontos, hogy ne másnak alkoss, hanem magadnak. Ne kérdezgess mindenkit, hogy szerinted szép...? csak csináld, aztán ha kész kezd a következőt és így tovább. Ha folyton várod a visszaigazolást, mindig kapsz majd negatív kritikát, ami lelomboz és az lassít a fejlődésben.

2011. júl. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Ez nagyon jó!!!!!!!!!
2011. júl. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
a második jópofa de azért lenne még mit csiszolni a teknikádon :) 15/L
2011. júl. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

hogyha szerinted vannak sokkal jobb rajzaid akkor miért nem azokat teszed föl??mert így elég kamuszagú az a kijelentésed...

ja és egy jótanács:ne a szüleidtől/rokonoktól/barátoktól kérj véleményt mert úgyis azt mondják majd hogy tetszik nekik mert nem akarnak megbántani.ez egy jó ötlet,hogy itt a GYIK-en megkérdezted.csak tanuld meg elfogadni a kritikákat is és szállj vissza magadba...

2011. júl. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!