Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Lehet olajfestékkel papírra...

Lehet olajfestékkel papírra festeni?

Figyelt kérdés
Vagy csak vászonra lehet?Van itthon az is,de mivel nem rég kezdtem olajjal festeni,sajnálom rá a vásznat :D
2011. júl. 17. 23:10
 1/7 NoodIy ***** válasza:
100%
Lehet
2011. júl. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És nem folyik el a papíron?
2011. júl. 17. 23:33
 3/7 NoodIy ***** válasza:
Próbáld ki! A vízfesték is el tud folyni. Nedvesíti a papírt az olaj is, tehát lehet rá festeni, nem folyik le róla.
2011. júl. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sima rajzpapírra is fog, de nem érdemes, mert sárga foltos lesz a papír, vastagabb rétegben meg nem bírja el, könnyen sérül - kopik, törik.

Vastag kartont alapozz le. (Lehet kapni alapozót, de kipróbálhatsz falfestékeket is.)

Még jobb és kb. karton árban van, ha bemész egy lapszabászhoz és vágatsz méretre farostlemezt. Kis maszek műhelyekben néha még ingyen is lehet kunyerálni mindenféle maradék kis faanyagot. Ugyanúgy alapozhatod, mint a vásznat. Én jobban is szeretem, strapabíró, könnyű szállítani, keretezni, sőt javítani is és esetleges applikációkat is elbír.

Vászonszerű megoldás még, ha bármilyen maradék anyagot feszítesz-kasírozol fel fára. Akár egy régi lepedőt fára. De ez már inkább gyakorlatot igényel.

2011. júl. 18. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :)
2011. júl. 18. 14:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet.
2011. júl. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De, már ezt is lehet:

[link]

nov. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!