Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan álljak neki a könyvemne...

Hogyan álljak neki a könyvemnek? 14L

Figyelt kérdés
az a helyzet, hogy van egy tök jó sztorim, és többen is mondták hogy írjam le, de nem tudom hogy hogy kellene. fogalmazni jól tudok, de egy könyv azért sok mindenből áll. pl. mennyi bevezető kell, vagy utána mi legyen, amiből következik a konfliktus...szóval ilyenek. esetleg segíthetnétek. köszi:) jahm, és mielőtt nagyképű hülye lotyónak mondanátok, nem szeretnék vele semmi mást csinálni, csak pár barátnak, rokonnak megmutatni, esetleg a neten, de nem nagyképűség céljával...
2011. júl. 29. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
ugyan ez a problémám,segíteni nem tok,bocsi h írok,csak én is kíváncsi vagyok a válaszokra :$
2011. júl. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Képzeld el, hogy ha film lenne, hol és hogy kezdődne, mik lennének az első filmkockák, amit látunk.

Vagy leülsz, elkezded írni, in medias res, aztán majd utólag hozzárittyented az elejét.

2011. júl. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

első válaszolónak: hát semmi gond, én is szoktam lesni más válaszait,

másodiknak, köszi, így próbálkoztam:)

2011. júl. 29. 15:02
 4/7 anonim válasza:

írd meg ami benned van egy vázlatba pl aztán összerakod, mint egy kirakóst:) egyébként is sok könyv egyből belevág az események közepébe, és csak aztán mutatja be a helyszínt, szereplőket, stb. Szóval vázlat, majd ha megvan gondolkozz el, hogy mi kéne még bele, és ami van azt hogy kéne elhelyezni... ha komolyan írsz akkor úgyis átírod sokszor :) Ja és gyakorolj, elsőre semmi nem megy könnyen:)

Azt hiszem amúgy pl J.K. Rowling a Harry Potter 1. részét is a befejezéssel kezdte:) Vagyis azt írta le először^^ Szal rajtad áll...

2011. júl. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
okés, köszi:)
2011. júl. 29. 15:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem először mutasd be a helyszínt a kort, az állapotokat, ahol kezdődik a történet, nem árt ha a főszereplő is megjelenik már az elején, de attól függ, hogy milyen témában akarsz írni. Pl. ha sci-fi lenne akkor mutasd be a bolygót vagy azt a világot, ahol a történet indul. Konfliktus meg az is az alaphelyzetből indul, mondjuk ha egy háború van a történet hátterében, akkor azzal kezdj valamit, de ha pontosabb válaszokat szeretnél akkor írj többet a magáról a történetről, így elég nehéz kiindulópontot adni.
2011. júl. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
oké, köszi, azthiszem egy monológgal kezdem a főszereplőtől, pl. elmeséli valakinek, hogy mi történt vele, aztán bemutatom szépen lassan a többi szereplőt, utána konfliktus..stb. az úgy jó lesz??
2011. júl. 29. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!