Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy álljak neki egy portré...

Hogy álljak neki egy portré rajzolásához? FONTOS (Lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék szülinapra egy portrét rajzolni de az az igazság hogy még soha nem csináltam ilyet és megrajzoltatni mással sajnos nekem drága és nincs rá pénzem.Ezért gondoltam hogy én megpróbálom.Bármilyen tanács érdekelne!Van több fajta grafitom,melyikkel mit tudok kezdeni? Van 2B,HB,4B,6B melyik mire jó?Nagyon fontos lenne.....Előre is köszönöm :)

19/L


2011. okt. 8. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok profi rajzoló, még csak nem is tanultam általános iskolán kívül, de portrékat szoktam rajzolgatni.


Sima grafittal akarod, nem akarod színezni, festeni, stb? Ha igen, akkor leírom, én hogyan szoktam:


2B-s ceruzával megrajzolom az alakot (leginkább fej+mellkas, egész alakosat nem szeretek), ennél keményebb ceruzát nem is használok. Alap árnyékoláshoz szintén ezt használom, de sötétítéshez, hajhoz puhábbakat (5-7B). Kell hozzá egy puha radír még, ezzel is lehet ügyeskedni közben, meg egy hegyező sem árt.


Én az arc jobboldali részétől, a homloktól szoktam kezdeni, haladva az arc körvonalán a bal fülig. Megrajzolom a bal fület, majd jobb és a bal szemet, ezután a hajat is, aztán orr, száj, nyak, testforma, fej árnyékolása, aztán ruházat. Általában ebben a sorrendben haladok (balkezes vagyok).

2011. okt. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem szeretnék színeset csak sima grafit rajzot :)
2011. okt. 8. 14:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi rajzszakon úgy tanulunk portrét rajzolni, hogy nagyvonalaktól a kis részletekig. Tehát az alaptónusokat kell előbb felvinnünk, gyakorlatilag néha még azelőtt, hogy a szemet/szájat stb külön felrajzolnánk, és leegyszerűsítve, ha hunyorogva hasonlít, akkor elkezdhetünk haladni a részletek felé.


De nagyon kezdőnek én azt javasolnám, hogy alakítsd át gépen a fényképet rajzzal méretarányosra és fekete-fehérre, majd, ha nem menne szabad kézzel, bátran rajzold át az alap körvonalakat, hogy anatómiailag minden a helyén legyen. Az ember szemét ez jobban bántja, mint például a hibás árnyékolás. Az átrajzolást célszerű keményebb ceruzával, halványan csinálni, a felsoroltjaid közül HB-vel vagy 2B-vel, amelyikkel nemed szimpatikusabb. Ugyanezzel csináld meg az alaptónusokat. Hagyd ki a legerősebb fényeket, a többit NAGYON halványan satírozd át, majd keresd meg a következő legvilágosabb foltokat, a többin menj át még egyszer satírozással, és így haladj a legsötétebb pontok felé, értelem szerűen az lesz az utolsó, mikor már csak azokat kell sötétítened. A legszebb rajzokat gyakran egy, max két-három erősségkülönbségű ceruzával lehet rajzolni, annak pl sok értelme nincs, hogy elkezded HB-vel, és a legsötétebb tónust 8 B-vel viszed fel, mert nagyon csúnyán elüt. Én a helyedben a 6B-sedet nem is igazán használnám, de majd úgy is látod:)


Hajrá, drukkolok, hogy sikerüljön az ajándék:)

2011. okt. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Holnap talán kész lesz mert elkezdtem és ha szeretnétek akkor rakok fel képet róla hétfőn...de nem lesz jó :D
2011. okt. 8. 18:47
 5/6 anonim ***** válasza:
2011. okt. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
A jelölések a grafit keménységét (H) vagy puhaságát (B) jelentik. 9H a legkeményebb, 9B a legpuhább, a HB középen van. Mindegyik jó valamire. :) Itt találsz különféle leírásokat eszközökről, vázlatkészítésről, árnyékolásról, stb.: [link]
2011. okt. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!