Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan lehet valaki festőművész?

Hogyan lehet valaki festőművész?

Figyelt kérdés
Ki festőművész? Akinek a zsűrizett képeit árusítják? Azt szeretném, ha leírnátok hogy Ti kit/kiket tartotok annak.
2011. aug. 3. 17:00
 1/9 anonim válasza:
Tulajdonképpen bárki aki fest, lehet művész csak mindenki máshogyan; valaki otthon a négy fal között a saját maga gyönyörüségére fest, valaki már kisebb közösségeknek, valakit már elismer a művésztársadalom, valakik pedig bemenetel a műv.történelembe :))am alapból nem árt a képzőművészeti utána meg ahhoz kezd mindenki amihez akar :D (am munkácsy,monet,dali és az ilyen arcok a kedvenceim.... nem jön be a modern művészet xd)
2011. aug. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Festőművész az,aki a képzés keretében kapott ilyen végzettséget, a többiek maximum amatőr festők. Ez persze nem jelent azt,hogy minőségben is jobb egy festőművész a festőnél,de ez a hivatalos oldala.

Amúgy vannak direkt amatőröknek kiírt pályázatok,ahol elismert, képzett művészek zsűriznek .

Engem viszont nem érdekelnek ezek a formai dolgok , ráadásul a művészet az egyik legszubjektívebb dolog.

2011. aug. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Festőművész az, aki egyszerre fest ésszel, szívvel, és ecsettel. Van mondanivalója, ami érzéseket vált ki, és ezt megtanulja kivitelezni is.
2011. aug. 5. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem az, aki elvégezte a Képzőművészeti Egyetemen a festőművész szakot. Ettől függetlenül festhet bárki művészi színvonalon. Nekem is vannak zsűrizett képeim, de soha nem hívnám magam festőművésznek, mert azzal csak megmosolyognának, az amolyan egoista dolog volna, mivel nem végeztem ilyen irányú sulit.
2011. aug. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az országban két egyetemen lehet festőművésznek tanulni.

Aki a pécsi egyetemen végez nem festőművész?

Hogyan kell zsűriztetni a képeket? Nem túl kevés a hasznod utána belőle? Gondolom le kell adózni vagy ilyesmi...

2011. aug. 5. 17:05
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a www.kepafalon.hu oldalra ,ha regisztrálsz és felteszed a kérdéseid ,akkor segítenek neked ilyen kérdésekben.
2011. aug. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amatőr festő lehetsz bárhogy.. Lehetsz igazi is egyetemi végzettséggel,de magában az édes kevés. A képzőn végzett "művészekből" is kb 10% marad a pályán.. és hogy miért? Erre a tanárok tudnak válaszolni:) Magyarországon nem a tehetség számít elsősorban, nem kell tudnod festeni sem.. elég ha van pénzed és/vagy ismeretségi köröd.

Pécsi müv diploma államilag elismert, külföldön is, de attól még nem fogadnak be a hazai müv.körbe. Mint mindenben itt is igaz hogy Budapest központú, így ha beleakarsz ebbe a körbe tartozni a képzőre kell jelentkezned.

Zsűriztetni bármikor letudod pénzért cserébe a képeidet/műveidet, ehhez nem kell végzettség. Budapesten a Képző- és Iparművészeti Lektorátus végzi. A zsűri által minősített alkotások tárgyi adómentesség körébe tartozak.( [link]

De nem garantálja senki h megveszik a képed, hiába van lezsűriztetve. Mellékesen nem lehet ebből megélni, csak ha a populáris festészetet folytatod, ilyen kategóriába tartoznak a tescoban és egyéb hasonló helyen árusított képek, ezek többnyire amatőr művészeknek a képei. Számomra ők sajnos sosem lesznek igazi művészek.

2011. aug. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
a kepafalonon nagyon gáz emberek szerepelnek! Szerinted ezek igazi festők?
2011. szept. 20. 18:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Van ott sokféle ember, szerintem akad hivatásos festőművész is. Én amatőrködöm csak:)
2011. szept. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!