Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Használható e Akril festék...

Használható e Akril festék textil festék helyett?

Figyelt kérdés

tudom hogy ez nem kimondottan textil festék de véletlenül ez lett véve, és gondoltam megkérdezem mielőtt kicserélem.


Az egyik(Zöld), matt festék, gyorsan száradó és még vízálló is (lehet ez még jó is).


A másik(Okker), magasfényű ("Lack" van rá írva), vízálló, rugalmas... 30 percig egyenletesen terülő (gondolom 30 perc alatt szárad meg...).


Mindkettő DEKA márkájú festék és rájuk van írva hogy "Univerzális hobbi festék", de attól félek hogy szétfut a szálakon.


Van valakinek tapasztalata ezen a téren? Kibontani és kipróbálni nem akarom mert akkor nem veszik vissza/cserélik.


2011. aug. 8. 20:30
 1/5 anonim válasza:

nem próbáltam még, de én úgy tudom alkalmas.

[link]

itt például le is van írva, hogy használható textil festésére, sőt festettek is vele :)

2011. aug. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet akrillal szépen festeni textilre, hiszen vászonra is lehet. De nem biztos, hogy ha meg is marad pl. egy pólón nem fog pár mosás után kopni, töredezni. Tehát ha ruhára fogsz vele festeni, mindenképp érdemes visszacserélni, ha csak valami zászlót, dekor-kelléket kell befestened, amit nem fogsz utána kimosni, nyugodtan maradhat.
2011. aug. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a linket. Csak kisebb mintákat fogok vele festeni sablon segitségével amik mejd nem kerülnek mosásra, szóval afelől nem kell félnem.
2011. aug. 11. 13:11
 4/5 anonim válasza:
100%
az akril kimondottan alkalmas mivel mikor megszárad egységes műanyag réteget képez csak akkor jön le a textilről ha lekaparod :D én is használtam és kiváló
2014. aug. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
90%
Nekem olyan akril festékem van, ami vízben oldódik, és nem merem ruhára használni, mert félek hogy kijön belőle a szín mosáskor. Szerintem vennem kéne textilfestéket:D
2017. nov. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!