Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Az akril festék használható...

Az akril festék használható testfestésre?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy bőr felületen használható és hát az ember bőre bőrből van vagy mi a szösz.... De gondoltam megkérdezem. Hátra, mellkasra illetve arcra használnám. vagy ha esetleg tudja valaki, hol lehet testfestékhez jutni, azt is megköszönném...ha az akril festék nem használható. :)
2011. okt. 10. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Olvassa el kezelőorvosát, gyógyszerészét. Valszeg rá van írva, hogy káros-e. Ha nem káros, kenheted bárhova.
2011. okt. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nem. Ugyan úgy, ahogy a vízfesték és a tempera sem. Nem bőrre vannak, mert allergiás reakciót válthatnak ki.
2012. jún. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Mindezeken felül fog a bőrre. Bár elméletileg az akril az vízálló, de egy vizes dörzsöléstől simán lejön.
2013. jún. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Igaz ami igaz, kiválthat allergiás reakciókat, viszont nem mindig.

Én például ahányszor akrillal dolgozok, könyékig "kitetoválom" magamat, és semmi nem történik.

Ajánlom figyelmedbe, hogy előbb az alkarod belső felére (egyéb allergia-teszteket is itt szokás végezni) húzz egy hosszabb, vastag csíkot és hagyd magadon 1 napig. Bár ha allergiás vagy rá, egy-két órán belül kipirosodik körbe. :D

2016. okt. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Tudom hogy régi kérdés, de ha valaki a későbbiekben innen akarja megtudni a választ, akkor én azt ajánlom hogy ne fessen a bőrére akrillal ha zavarja hogy hamar elkezd "töredezni" a festék a bőrén száradás után. Talán addig jó amíg víz nem éri, de amúgy száradás közben nagyon picit húzza is a pici szőrszálakat
2020. febr. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az akril festék NEM testfeték, tehát nem, nem alkalmas a test festésére. Az akril festék mesterséges anyagokból van, a kötőanyagát úgy képzeld el, mint egyfajta ragasztót... Ragasztóval sem túl egészséges kenegetni a tested. És igen, a bőr anyagot is megfogja, mint ahogy majdnem mindent, ami nem zsíros vagy olajos, de mesterséges anyagok vannak benne, ami a bőrödön keresztül felszívódva nem igazán olyan eredményt váltanak ki, mint a testápolók...


Szóval testre festeni vele egészséges, és nem tartós, mivel nagyon gyorsan szárad, és száradás után töredezik, viszont tökéletesen eltávolítani már annál nehezebb.


Ha tartós festéket szeretnéd festeni a tested, használj hennát, ha nem fontos, hogy tartós legyen, akkor testfestéket vagy sminket.

2020. dec. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!