Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ajánlana valaki egy jó könyvet...

Ajánlana valaki egy jó könyvet, amelyik a kreativitással foglalkozik?

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 23:56
1 2
 1/14 Kapitány_úr ***** válasza:

Hogy érted azt, hogy a "kreativitással foglalkozik"?

Szeretnél megtanulni kreatívnak lenni, vagy a kreativitás pszichológiája, vagy amolyan teszt jellegű könyv, mire gondolsz?

2011. aug. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát úgy, kedves Kapitány_úr, hogy olyan könyvet keresek, amelyik értő módon boncolgatja ezt a kissé elcsépelt, de annál fontosabb témakört. Vagyis: tudtok-e olyan könyv(ek)ről, amely(ek) megvilágosították előttetek a kreativitást, s gyakorlati szempontokat is adott? Egyébként megtanulni is könnyebb azt, amelynek a mechanizmusait is értjük valamelyest... Nos?
2011. aug. 14. 15:03
 3/14 anonim ***** válasza:
33%

Tessék:

Adócsalás és adóigazgatás - Mikroökonómiai modellek és empirikus elemzések a rejtett gazdaságról

[link]


Részlet az összefoglalóból:

"A tanulmány az APEH tevékenységének elemzésén keresztül közvetett bizonyítékokat keres a javuló adózási fegyelem hipotézisére. Eredményül azt kapja, hogy az utóbbi években a növekvő ellenőrzési ráfordítások dacára csökken az összes feltárt adókülönbözet GDP-hez viszonyított aránya, ami az adózási fegyelem javulására vonatkozó jelként értelmezhető."

2011. aug. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%

De ez is egy külön művészet:


Adócsalás feketemunkával

Megjelent a Cégvezetés 100. számában (2006. szeptember 1.)

[link]


Továbbá, ha 2 hónapra előre tudsz tervezni, biztos munkaheyed van, jó fizetést kapsz, vagy egyáltalán van és kapsz valamit, már az is merő kreativitásról tesz bizonyságot.

2011. aug. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kétségtelenül szellemesek az utóbbi válaszok, de nem ilyesmire gondoltam. Nem lehet hogy a fent megjelölt könyvek helyett azokat kellene inkább olvasnunk, amelyekre az eredeti kérdés is irányul?...
2011. aug. 23. 22:39
 6/14 Kapitány_úr ***** válasza:

Szerintem ilyen könyv nincs. Ha pedig mégis, úgy nem célzott a téma. Pszihológiával foglalkozó könyvekben találhatsz róla oldalakat, illetve a neten is van néhány érdekesebb cikk.

Azt viszont hozzáteszem, hogy a kreativitás egy intuíció. Vagy van, vagy nincs. Tanulni nem lehet, és amúgy is butaság - ill, komoly éretlenségre vall.

2011. aug. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
"Ha pedig mégis..." - engem ez érdekel. Azt értem, hogy te nem találkoztál ilyen könyvvel, de hogy mi, vagy ki a buta és éretlen ezt nem értem?
2011. aug. 24. 23:02
 8/14 A kérdező kommentje:
hopsz! egy kérdőjellel kevesebb...
2011. aug. 24. 23:04
 9/14 Kapitány_úr ***** válasza:

A "ha pedig mégis" arra utal (amint a mondat folytatása kifejti), hogy pszihológiai témájú könyvek biztos foglalkoznak ezzel a témával egy-egy fejezeten belül.

A "butaságot" pedig indokoltam. A kreativitás nem tanulható. Azt kapod (vagy nem). Azzal, hogy megismered a logikáját működését, annyit érsz el, hogy megismered a logikáját és a működését. De kreatívabbá nem tesz. A saját tested felett - ilyesformán - nem lehet uralkodni.

2011. aug. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Érdekes dolgokat írsz, és sok igazság van benne. Az intuíciót és zsenialitást valóban nem lehet tanulni. De azért hagyhatnánk némi teret az alkotóképesség értelmében felfogott kreativitás számára, mint olyan képesség számára, amit - mint minden emberi képességet - fejleszthetünk. Főként gyermekkorban. Ezen azért igen sok múlik.
2011. aug. 26. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!