Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Körülbelül mennyibe kerül egy...

Körülbelül mennyibe kerül egy normális hegedű?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék megtanulni hegedűn játszani, de sajnos nincs hangszerem, ezért szeretném tudni, hogy körülbelül milyen árban van egy jó minőségű darab. Esetleg azt tudja valaki, hogy hegedűtanárt mennyiért találok?
2011. szept. 1. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Az enyém 150ezret ér, de ne írj ide hegedűs kérdést, mert már volt ilyen és mindenféle cigány fajzatnak elmondtak, pedig nem vagyok az. Az itt lévők többsége a hegedűt a cigányokkal azonosítja.
2011. szept. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

16:42

OFF

A hegedűt elsősorban Vivaldi, Mozart szerzeményeivel azonosítom. Cigányokat közelébe sem engednék ennek a hangszernek. Az ő zenéjükhöz megfelel a kanál, a horpadt kanna, az ujjal csettintgetés és az ének szerepét betöltő hablatyolás.

2011. szept. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jó, hát nekem nem lesz sajnos 150 ezrem rá.:(
2011. szept. 1. 17:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, nagyjából 20 ezernél indul, 30-ért már használható darabot lehet kapni. Az utóbbin már nyugodtan elkezdhetsz tanulni. Aztán ha még tart a lelkesedés, válthatsz jobbra. Ha haszált hangszert veszel, olcsóbban is kijöhetsz. De akkor olyannal vásárolj, aki ért hozzá.


A tanárok óradíja. Egy olcsóbb (mondjuk főiskolás) szerintem elvállal 1000 Ft/45 perc tarifával.

2011. szept. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)))
2011. szept. 2. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!