Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a művész feladata?

Mi a művész feladata?

Figyelt kérdés
Hogy megfeleljen a közönségnek? Írjatok érveket szerintetek mért feleljen meg és mért adja saját magát?
2011. szept. 7. 15:08
 1/6 Réti bubuzér ***** válasza:
73%
Ahogy azt a jó öreg Douglas Adams is megmondta, nem létezik olyan, hogy művészet. "A művészetnek az a feladata, hogy tükröt tartson a természet elé, és egész egyszerűen nem létezik akkora tükör, amely elég nagy volna erre a célra."
2011. szept. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
A művésznek nincs feladata. Ahogy nem-művésznek sincs. Ha akar, tanulhat, ha már ezen a világon van. De ez sem kötelező. Sok ellenpélda van... :)
2011. szept. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

magyarul semmi xd

ezzel nem sokat mondtatok :D

2011. szept. 7. 15:49
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem az a feladata, hogy olyat alkosson ami még nem volt és ne ismételje magát.
2011. szept. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

a művész feladata, hogy úgy valósítsa meg, illetve fejezze ki önmagát, és a benne rejlő dolgokat, ahogyan az átlagember erre képtelen, pedig ugyanez benne is ott rejlik.


17/L

2011. szept. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát... a dadaisták azt vallották, hogy az ember létezése maga a dada. Tehát már az, hogy vagy maga valami. Viszont a dadaisták tagadtak mindent, szóval ez nem tökéletes példa.


A közönségnek való megfelelési kényszer rossz. Ne felejtsd, hogy egy művész sem akart megfelelni a társadalomnak! Csakis önmagának. Vannak művészeti irányzatok, mint egy időben mindenki foltokból épített fel egy képet, vagy most mindenki azt a stílust követi, amit annak idején Tezuka Osamu talált ki. De semmit sem ér az egész, ha nincs valami, ami belőled fakad. Itt kezdődik a művészet. Ezt sokan nem érzékelik, megérteni akarják, de a művészetet nem érteni, hanem érezni kell.


Viszont ha beáll a sorba, és a közönségnek akar megfelelni, lehet, hogy meg is tud élni. Vajon miért halódik, sőt halott a magyar animációs film ipara? Mert itthon csak művészeti értékű kisfilmek készülnek, ennek befogadására viszont nagy nagyon jelentéktelen tömeg van. A többségnek olyan kell, amit érteni lehet. Ezért van jó ipara az értéktelen, giccses amerikai animációknak, amik mind ugyanarról a hollywoodi érzésről szólnak.


Remélem, hasznos voltam. Ennél jobban nem tudom megmagyarázni, nekem is évekbe telt, amíg megértettem mi a különbség az érzés és az értés között.

2011. szept. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!