Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért nem vagyok képes jó...

Miért nem vagyok képes jó képeket festeni?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja, hogy milyen tehetséges vagyok elismert művészek és tudom is magamról, hogy mekkora lehetőségeim vannak, de minden kép amit festek rossz, látszik, hogy tudom hogy képes vagyok jól csinálni, de valami miatt nem sikerül.
2011. okt. 1. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Miért mondják, hogy tehetséges vagy, ha nem festesz jól?

Ha nem festesz jól, és rosszak a képeid, akkor nem vagy tehetséges.

2011. okt. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de jók a képek csak nem eléggé és nem találom a stílusom ide-oda csapongok
2011. okt. 1. 20:53
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, hogy érted ezt!

Szerintem nincs olyan, hogy egy kép elég jó, de...

Vagy jó, de lehetne jobb is stb..

Vagy jó, vagy nem jó.

Ha jó, akkor jó.

És akkor tehetséges vagy.

Ha nem jó, akkor nem az, és akkor nem vagy tehetséges.

Én így látom a művészetet.

Nem kell "agyalni" rajta, hogy miért jó, miért nem, mit tegyek még hozzá stb...

Vagy hat a dolog, és megfog, vagy nem.

A stílusod pedig ki fog alakulni.

De nem te alakítod ki, mert az mesterkélt dolog.

Az élményeidből, és a tapasztalataidból fog kialakulni a TE egyéni stílusod.

Lehet, hogy kicsit ködösen írtan le, de én hiszek abban, hogy az igazi tehetség ösztönös, és nem megcsinált.

2011. okt. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
azt mondja a tanárom hogy teljesen visszaestem és hogy égessem el a képeim és nem tudja mi történt velem mert én sokkal jobbra voltam és vagyok képes...
2011. okt. 1. 21:06
 5/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy azért "estél vissza", mert valami változás következett be az életedben.

És az is lehet, hogy ez nem visszaesés, hanem valami újnak a kezdete.

Lehet, hogy megváltoztál, és ezért változtak meg a képeid is.

Nem biztos, hogy ez baj.

2011. okt. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
de mert most rosszak a képek és télen még jó képeket festettem. ő is azt mondta, hogy valaminek történnie kellett, de nem történt semmi.
2011. okt. 1. 21:12
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem történt semmi? De lehet, h történt, csak nem tudatosult benned. Fiatal vagy? A személyiség olyankor még nagy változásokon megy keresztül. De ha nem vagy már fiatal, akkor is változhatsz. Ez mind kihat a műveidre.

Szerintem azokból válik kiemelkedő művész, akik szívüket-lelküket beleteszik az alkotásba és nem vágynak megfelelni senkinek sem, hanem egyszerűen csak élvezik amit csinálnak.

Te élvezed, amikor festesz? El tudod felejteni a külvilágot és csak a festésre koncentrálni? Vagy félsz az újabb kudarctól?


A tehetség meg önmagában kevés. Nagyon sok tehetséges ember semmire nem megy a tehetségével, mert nem tudja használni. Hiányzik a kedve/elszántsága/lehetősége/stb...

2011. okt. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
fiatal vagyok még 17 éves, de tényleg nem tudok rájönni mi történhetett... olyan rossz érzés.
2011. okt. 2. 09:56
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem biztos, h fontos tudnod, h mi történt. Elég, ha azt tudod, hogyan kezeld a helyzetet. Szerintem ne aggódj, hanem éld meg úgy ezt az időszakot, h ez most egy óriási tapasztalat és segítség ahhoz, h megtanuld, hogyan kell kezelni a kudarcokat. Később pedig már gyakorlott leszel benne. :)

Ha pedig nem megy a festés, akkor ne erőltesd. Pihenj egy kicsit. Járj kirándulni, szórakozni... szellőztesd ki a fejed néhány hétig (esetleg hónapig). Aztán újult erővel, kedvvel kezdhetsz neki megint.

2011. okt. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi történhetett?

17 éves vagy és kamasz. Feltehetően ugyanazokkal a gondokkal és görcsökkel. Kevés 17 évest látni, aki nincs meggyőződve arról, hogy ő tökéletes, továbbá arról, hogy ő egy korcs senki. Ezt a 17 évesek többnyire egyszerre gondolják.


Ne görcsölj, ne ezzel foglalkozz, hagyd a pszichológusokra. Te menj képtárba, hogy invenciókat gyűjts, menj ki a természetbe, most kezd színesedni, és engedd át magad a hangulatnak. Végezz el otthon valami nehéz és szokatlan munkát különös gondossággal, hogy megkapjad a meglepetés, a köszönet, a szeretet élményét.

Hangulatok, impulzusok, érzések megszerzésére törekedj, azok majd megmondják mit és hogyan csináld. És ami a legnehezebb: sok sok türelem és gyakorlás. Hallgasd meg a tanácsokat, hasznosítsd, a többit meg felejtsd el.

Röviden: légy 17 éves önmagad!

Ilyen egyszerű

2011. okt. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!