Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek milyen a jó...

Szerintetek milyen a jó gyermekkönyv illusztráció? És kik jók/nem jók ebben a műfajban?

Figyelt kérdés

Azon kívül, hogy hogy kapcsolódik a szöveghez, magát a rajzot mi alapján véleményezitek? Gondolok itt arra, hogy van-e köztetek olyan, aki beleszeretett már illusztrációba csak a színek, hangulat miatt, vagy az kevésbé volt neki fontos, a karakterek megrajzolása fogta meg, és pl a háttérre nem is emlékszik?


Számít, hogy egy illusztrátornak meg legyen a saját stílusa, és ragaszkodjon ehhez, vagy az a jó, ha képes a szöveghez viszonyítva stílusokat váltogatni? (mindkettőre láttam már jó és rossz példát is)


Van olyan illusztrátor, akit nagyon szerettek, vagy nagyon nem szerettek? Kicsodák?


2011. okt. 3. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretem a nők lapjában a Vekerdi Tamás gyerekcikkeihez rajzolt illusztrációkat(Szűcs Édua) , szépek, vidámak, formásak az alakok, helyes hogy rózsás pofijuk van a gyerekeknek, a mozdulatok is beszédesek. Persze egy gyerekkönyvbe nem kell ennyire karikaturista szerű, mint itt... Szerintem legyen meg a stílusa, ha lehet bájos legyen azzal lehet formálni a gyerekek ízlését. Egy gyerek a képeket nézi, szerintem sok esetben akkor szeretbele egy könyvbe, ha szépek, beszédesek, és szimpatikusak a rajzok. A grafika egy mesekönyvbe, talán még a szövegnél is fontosabb, vagy legalább annyira. Vidám legyen, bájos. Össze-vissza irtam, bocs.
2011. okt. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Édua és Szegedi Katalin:


[link]

2011. okt. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az olyan rajzolókat kedvelem, akiknek eredeti a stílusa, aranyosak, jópofák és ha kell, viccesek a rajzaik. És ízlésesek. Nem nézik hülyének a gyerekeket, hogy gügye, felismerhetetlen rajzokkal traktálják őket.

Nagyon szeretem a régi rajzolóink illusztrációit, pl. Rónay Emy, Dargay Attila, Haui József, stb.

Könyves cégnél dolgozom, és sok olyan mai gyermekkönyv kerül a kezembe amelyekben egyszerűen csúnyák, groteszkek a rajzok. Borzalmas egyik-másik!

Az egyik, amelyiktől rosszul vagyok, azok a Bogyó és Babóca könyvek "alkotója", Bartos Erika "művésznő" pont, pont vesszőcske-jellegű firkái.

Szerencsére vannak üdítő kivételek, pl. Szegedi Katalin gyönyörű festményei.

2011. okt. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

19:17


Bartostól én is rosszul vagyok:)

2011. okt. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Bartos Erikára gondoltam én is, negatívumként, illetve egy kevéssé ismert, de gyermekirodalom.lap.hu-n főoldalon reklámozott Kun Éva verte ki nálam a biztosítékot, már elnézését kérem neki is, és aki ismerné őt személyesen, attól is.


Számomra Füzesi Zsuzsa mellett a legkedvesebb Marosi Krisztina, aki Varró Dániel verseket illusztrál többek közt.


Első válaszolónak: egyáltalán nem volt kusza, teljesen érthető volt, amit írtál:) És egyetértek nem csak Veled, de a többi válaszoló által leírtakkal is, a linkeket, ajánlásokat pedig épp most nézegetem:)


Köszönöm az eddigi válaszokat:)

2011. okt. 3. 19:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Urai Erika munkáit nagyon szeretem.


Füzesi Zsuzsa rajzai számomra rettentő giccsesek, Reich Károlytól kiver a víz, Réber László amit művelt, no, arról meg szó se essen.

2011. okt. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ízlések és pofonok. Én imádom Réber László rajzait, Reich Károlyét szeretem. Füzesi Zsuzsa szerintem is giccses.

Szerintem még jó Lakatos István, Horváth Mónika, Rofusz Kinga.


Akik rosszak: Bartos Erika debil bogarai, Kun Évának csak a linómetszetei jók, a többi képe szörnyű. Bera Károly rajzaival volt egy állatverses könyvünk, de azok a rajzok is szörnyen giccsesek voltak, ráadásul Disney és Dargay koppintások.

2011. okt. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!