Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ajánlanátok olyan műelemzéssel...

Ajánlanátok olyan műelemzéssel, vizuális művészetekkel foglalkozó szakirodalmat, ami segítségével meg tudom érteni az egyes művészeti alkotásokat?

Figyelt kérdés
Esetleg szemiotika a képekben. Vagy ilyesmi. És olyat, ami segít a haikukat értelmezni?
2011. okt. 5. 09:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy mű jut eszembe: Bevezetés a művészettrténeti hermenutikába Oskar Batschmanntől. Könyvtárban megvan.


Sajnos nem értek a témához, és inkább képzőművészettel fogllakoztam (bár nem egy verset kellett elemeznem az egyetem ealatt), de ez biztosan jó mű.


Még ezek a művek jöhetnek szóba, melyeket egy barátom ajánlotta.:

Rényi András: A művészettörténeti megértésről. Világosság (2004) 79-82.


Imdahl, Max: Gondolatok a kép identitásáról. Ford.: Babarczy Eszter. Athenaeum I/4. (1993) 112-140.


Panofsky, Erwin: Ikonográfia és ikonológia: bevezetés a reneszánsz művészet tanulmányozásába. in: A jelentés a vizuális művészetekben. Tanulmányok. Ford. Tellér Gyula. Budapest: Gondolat, 1984, 284-294.


A verset elemeznél komolyabban, akkor segíthet, ha mások elemzését olvasgatod, illetve ha meglátogatsz egy könyvtárat valamilyen komolyabb irodalomtudományi művet keresve.

2011. okt. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2011. okt. 5. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!