Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Képzőművészeti; MOME. Stb;...

Képzőművészeti; MOME. Stb; mit kell tennem; h bejussak?

Figyelt kérdés
Van 2 évem a felkészülésre; mit tegyek ezalatt; h egyáltalán esélyem legyen?(sok rajz; ..stb)
2011. okt. 5. 13:42
 1/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam arra is; h keresek egy jófej emberkét; aki már oda jár; és megkérem h segítsen; de ha ezzel a kis kéréssel fordulok idegenekhez; valószínűleg nem lesz sikerem..:(
2011. okt. 5. 13:44
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem valamilyen téren kiemelkedőnek kell lenned, mert jól rajzolni nagyon sokan tudnak....amikor mi érettségiztünk, akkor senki nme jutott be, és ismertem egy lányt, akinek kb 5 év után sikerült a felvételije
2011. okt. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát az attól függ. A MOME ma már nem annyira nehezen elérhető, de ott ugye nemcsak rajzolni kell, hanem valamelyik "iparágat" vagy az építészetet is ismerni, és tehetségesnek lenni benne.


Amúgy a Budai Rajziskola indított felkészítőket régebben.


De legelőször is körvonalaznod kéne magadban, melyik szak érdekelne.

2011. okt. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Először azt is tudnunk kéne, milyen szinten állsz a rajzban. (Amikor még én felvételiztem, az első fordulóban is kellett rajzolni, és olyan emberek is jelentkeztek, akik egy egyenes vonalat nem tudtak szabad kézzel rajzolni.)

Az esélyhez kell az, hogy felkészült legyél. Én úgy mentem a második fordulóra, hogy nem tudtam, hogyan kell készülni, mert nem volt olyan ismerősöm, aki megmondta volna. Persze, hogy nem jutottam tovább.


Milyen szakra akarsz menni?

2011. okt. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Milyen szak?


Engem a fényképészet érdekelt volna. Nehéznek találtam, főleg, hogy hirtelen jött érdeklődés volt és túl sok volt az elvárás számomra.


Saját felvételije van, rengeteg fényképet kellett volna bevinnem, sajátot, felragasztva kartonra, meg megadott témákból kellett volna kihoznom valamit.


Rajzokat is kértek volna, meg festményt.


Ez meg csak az első forduló, lett volna valami teszt is, fogalmam sincs miről és akik tovább jutottak, azoknak nem digitális géppel ott az udvaron kellett volna megadott témában fotózni és, ha jól rémlik még vinni be saját képeket. Nem tudom már mennyi rajz kellet nekem talán 2-2 festmény is, meg rajz is, jó nagyban.

2011. okt. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja, fényképes vagyok: kerestem iwiw-en embereket, és írtam nekik, kérdéseket, de elküldtek a fenébe, nem túl szépen, kb. 5 embernek írtam 2 vagy 3 írt kedvesebben, de azok meg pont nem arra a szakra jártak, ami érdekelt volna.

Ennek 4 éve amúgy!

2011. okt. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem nagyon tanultam rajzolni; bár most alkalmazott grafikát tanulok, így lesz pár évem felkészülni; ha jelentkezni szeretnék tovább; csak ugye... nem tudom, pontosan hogyan.Hogy melyik szak? grafika itt is.
2011. okt. 7. 00:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elmennék egy olyan tanárhoz akinek van lövése arról hogy milyen ott a felvételi.Én pl járok most egy olyan rajzfelkészítésre ahol olyanok is vannak akik pl a moméra akarnak bejutni.Szerintem az alap hogy nagyon jól rajzolj tehát arra nagyon készülj rá.A többit meg nem tudom egyszer néztem h mik ott az elvárások felvételin elég sok minden van.Készítsd fel magad egy ott végzett emberrel ez a legtöbbet érő megoldás.
2011. okt. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!