Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Véleményeket kérnék a versemrő...

Martonistifler kérdése:

Véleményeket kérnék a versemről. Érdemes-e írnom, vagy teljesen felesleges?

Figyelt kérdés

Új tavaszra vár


Könnycseppek áztatják arcomat,

elmúlt minden mi szép volt s igaz


A földet rég nem érte napsugár,

minden madár dél felé tova száll


Magányos fűzfák sírnak a parkban,

egy magányos ember sírva ül alatta


Ember és természet új tavaszra vár...


2011. okt. 12. 08:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nekem bocs, de nem tetszik.

Túl egyszerű kis vers, nem látni benne, hogy aki írta, valóban tehetséges-e. Ennyiből nem derül ki.

Küldj valami mást, ha van.

Mind ilyen "búbánatos"?

2011. okt. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
középszerű.
2011. okt. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Bocs, de olyan átlagos. De mi az, hogy érdemes-e? Ne akarja ebből élni, de ha szeretsz verset írni, akkor csináld.
2011. okt. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

nekem tetszik.. az olvasó lelkiállapotától is függ, mennyire érinti meg..

ha írnod kell, jön a vers, írd le. (mint Micimackó, leült egy farönkre, mert érezte, jön a vers..:)

Ne törődj, azzal, mi lesz a sorsa, kinek tetszik.

Az már egy másodlagos dolog.


„ Nem szükséges, hogy én írjak verset, de úgy látszik, szükséges, hogy vers irassék, különben meggörbülne a világ gyémánttengelye."

József Attila

2011. okt. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Összesen egy rím van az egészben...

Én a helyedben ezt nem erőltetném. Csak azt nem értem, hog ezt te hogy nem veszed észre?

Nekem pl. rengeteg "versem" kötött ki a kukában, pont azért, mert észrevettem, hogy sz@rt sem érnek... Más miért nem kritikusabb kicsit a saját műveivel szemben?

2011. okt. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A rímek a végén nem igazán passzolnak. "arcomat-igaz, napsugár-száll, parkban-alatta" Ha kimondod így egymás után ezeket a szavakat, te is érzed, hogy nem valami összepasszoló.

Azért ne búslakodj, hiszen semmi alkotói munka nem felesleges. És az emberek is különbözőek. Mindenkinek más jön be.

Szerintem nyugodtan folytasd, elvégre senki sem az anyja méhében tanulta! :)

2011. okt. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

giccses, sablonos

nem attól lesz valami vers, hogy rímel (vagy nem rímel)

de mi nem értünk hozzá annyira


www.dokk.hu

itt hozzáértők vannak, nekik küldd el

ha jó, fel is rakják

2011. okt. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha Neked örömet okoz az írás, akkor érdemes írnod akkor is, ha netán mindenki azt mondja, hogy sz.r.

Ha azért kérdezed, hogy meg fogsz-e tudni élni az írásból - a válasz: nem, mert szinte senki nem tud ma Mo-n művészetből megélni.

Amit ideírtál, tény, hogy nem egy korszakalkotó mű, de - bocs, többiek - szerintem még mindig jobb, mint a mai magyar, szó szerint sz.rral-huggyal-káromkodással teli húdemodern "kortárs versek"

Nézzétek már meg, miket jelentetnek meg mostanában! Nem olyanokat, amiket pl. az irodalom tankönyvekben megszokhattatok, aminek van értelme, mondanivalója, az már lejárt (tiszt. kiv.)

Tudni kellene azt is, hogy a próbálkozó hány éves, mióta ír, stb.

De én azt mondom, írj - egy idő után úgyis érezni fogod, hogyan válhat egyénibbé a stílusod.

2011. okt. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

semmilyen, már ne haragudj, nem különösebben vers.

de! egy vers alapján nem hiszem, hogy meg lehetne mondani, van-e értelme tovább folytatnod az írást, még a legnagyobbaknak is volt/van szarul sikerült művük. én, mint hasonlóan költőpalánta azt javaslom, hogy írj. segít lelkileg, és fejleszt is, később ki tudja még, mire viheted.


17/L

2011. okt. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Elejétől a végéig olyan elcsépelt sablonos frázisokból és képekből áll (tavasz, könnyáztatta arc, délnek szálló madarak, magányos fák, magányos ember stb., de ideírhatnám az egész verset), mintha gép írta volna.


Csak akkor van értelme verset írni, ha új mondanivalód van, vagy ha nincs, akkor a régit vagy a semmit is érdekesen mondod.

2011. okt. 13. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!