Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a fontosabb számodra, az...

Mi a fontosabb számodra, az esztétika vagy az, hogy a képnek van mondanivalója? Elvárható-e egy iparművészeti alkotástól, hogy legyen mondanivalója?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen az esztétika... Mondanivalót meg majd mindenki kitalál magának.

Az, hogy valaki húz pár fekete és vörös vonalat, lehet, hogy pár embernek ad mondanivalót, de szerintem az attól még nem művészet.


Épp múltkor voltam egy kiállítás megnyitón, ahova ifjú "művészek" adták be a "műveiket"... Hát... Ne nevezzük azokat a valamiket műalkotásnak.


21L

2011. okt. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az esztétika.
2011. okt. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Számomra legyen hangulata.
2011. okt. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Fontos az esztétika is,de a műnek legyen a néző által is érthető mondanivalója!

A mai modern alkotásoknak egyik sincs.

2011. okt. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, miről van szó. A kettő közül legalább az egyik legyen meg az alkotásban, de az az ideális, ha mindkettő megvan benne.
2011. okt. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az esztétika. Egy szép tájképet inkább nézegetek mint egy művészi kriksz-krakszot.
2011. okt. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondanivaló. Én nem szívesen nézegetem az "esztétikus" idilli tájképeket, mert nem ad semmit, és elég ritka, hogy megfog egy tájkép. Ugyanúgy nem szeretem kubista, dadaista vagy konstruktivista stílust sem, de hát ízlések és pofonok.
2011. okt. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az esztétika legyen a mondanivalója
2011. okt. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindkettő legyen egyszerre. Ami szép, de nincs mondanivalója, attól herótom van. Viszont 3 vonal NEM rendelkezik mondanivalóval, akármennyire is szeretnék egyes művészek. Persze, lehet neki oylan címet adni, lehet azt mondani, de szükség van szépségre a jelentéshez, különben nem művészet, amit teszünk, csak a hétköznapok.
2012. jún. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!