Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen típusú fotók mutatnak...

Milyen típusú fotók mutatnak jobban fekete-fehérben, és milyenek inkább szépiában? Van erre valamilyen "szabály"?

Figyelt kérdés
2011. okt. 19. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Szabály nincs rá.


Én személy szerint az életképeket szeretem fekete-fehérben. De láttam már szép FF tájképet is, de ott azért nagyobb kihívás.

Szépiát én nem csípem. Régiesíteni szokták vele a képet, de szerintem egy ügyes FF konverzióval hatásosabbá lehet tenni.

2011. okt. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. okt. 20. 13:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Erre nincs szabály. Szerintem általában a "grafikusabb", azaz elég sok kontrasztos vonalat, részletet (pl. nem üres az ég) felvonultató képek mutatnak jól fekete-fehérben. Tehát értelemszerűen azok, ahol nem a szín (pl. pipacsok a szélben), hanem a formák (pl. ráncos arc) dominálnak a képen.

A szépia meg ugyi egyrészt régies, romantikus hatást kelt, tehát jó, ha a használata indokolt, illeszkedik a koncepcióba illetve kevésbé kontrasztos, mint a ff, ezért talán (bár nem feltétlen) még inkább érvényesek rá az előbbiek.

2011. okt. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi Neked is!
2011. okt. 23. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!