Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Látta valaki tegnap (2011.11....

Látta valaki tegnap (2011.11. 04. ) a Moszkvai Városi Balett Rómeó és Júlia előadását, a Papp László Sportarénában?

Figyelt kérdés

2011. nov. 5. 13:20
 1/5 anonim válasza:

Igen. Nekem nagyon tetszett.

Véletlenül nem tudod, hol lehetne megnézni a szereposztást?

2011. nov. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Igen. Én láttam. Az utolsó felvonásról eljöttünk. Már a másodikról is el kellett volna, de szerencsére az nyúlfarknyi volt.

A hangosítás pocsék volt. A kivetítők képe minősíthetetlen. A táncosok...hát, nem tudom, nem vagyok koreográfus, de szerintem sokat hibáztak.


De szólnom kell a hazai "műértő" közönségről is. Akik 15-20 perccel a műsor kezdése után még vidáman pereccel és üdítővel(!) a kezükben foglalták el helyeiket. Vagy pl. volt, aki nemtetszésének úgy adott hangot, hogy hangosan kopogó cipőjével egyszerűen előadás közben kisétált...

2011. nov. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
jaj, azt nem is írtam, hogy a világítás pedig nevetséges volt. Sötét színpadkép...a fejlámpával pedig néha-néha tudták csak követni a táncosokat. Ez helyenként már vicces volt. Csak nem nevetgélni szerettünk volna. Tanulság: soha többé balett vagy komolyzene ilyen közegben. Egyszerűen egy sportcsarnok nem erre való.
2011. nov. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

2. vélaszadó: szinte ugyanazt írtad le szóról szóra, ami ott bennünk is megfogalmazodott. Egy zsé kategóriás, hakni előadást láttunk.

Amikor a világítás sohasem találta el a táncosokat, na akkor vihogtunk fel majdnem hangosan. Illetve a legvégén, amikor a felvételről (!) játszott zene véget ért, régebben hallottam ilyen hangot, amikor a lemezjátszó tűje megakadt.

Valljuk be, ez a Társulat, és ez az előadás tragikomikus volt. :(

2011. nov. 8. 08:14
 5/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem, hogy balett technikailag is volt egy nagyon csúnya baki, a második felvonásban; Júlia megrúgta Rómeót...
2011. nov. 8. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!