Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért kell a tetoválás?

Miért kell a tetoválás?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem értem a tetoválás okát sem...

Régen kimondottan elítéltem. Ha egy számomra szimpatikus emberen felfedeztem, akkor csak döbbenten néztem és nem hittem el, hogy ezt tette magával.

Mára már beletörődtem, hogy ez nem nagy ügy, nem kell miatta kiakadni. De érteni akkor sem értem.


Nem vagyok rosszindulatú. Látom, hogy mennyire általánossá vált és hogy valójában nincs is jelentősége igazán. Örülnék ha valaki elmondaná, hogy mi a valódi oka annak, hogy tetoválást csináltatott.


2011. dec. 11. 08:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Törődj bele abba is, hogy nem érthetsz mindent.
2011. dec. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A párom azért csináltatott,mert tetszett neki.semmi más dolgot nem nézek ki belőle.
2011. dec. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Leírhatom, de nem hiszem, hogy átérzed.

Mindazok mellett, hogy nagyon-nagyon tetszenek nekem a tetoválások, nekem egyszerűen szükségem van rá, hogy legyen, így érzem magam jobban, ettől vagyok magamnak megfelelő. A belső kényszer hajt, hogy egyre több és több legyen, de ne az ilyen börtön tetkókra gondolj, hanem a szép, igényesen kidolgozott színes mintákra.

2011. dec. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

De miért pont a tetoválás tetszik?

Miért nem nyaklánc, gyűrű, cipő, smink, ruha vagy akármi más? Azok, amik nem a testben, hanem a testen kívül mutatnak valamit? A ruhára is bármit fel lehet vasalni...


Ennél összetettebb válaszra várok, mert annyi, hogy pusztán csak tetszik, számomra nem magyarázza meg ezt a szokást...

2011. dec. 11. 10:56
 5/11 A kérdező kommentje:

3-as

De miért pont ettől érzed jól magad? Mélyebben nem tudod megfogalmazni? Mit pótol? Mi az amivel többet ad, mint más eszköz, módszer...?

2011. dec. 11. 10:58
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik vagyok. Na, ez az amit írtam, ezt úgysem fogod megérteni! Nem rosszból írom, de vannak érzések, amiket nem lehet másnak átadni, pláne, ha ő nem szereti.


Mélyebben megfogalmazni? Hm, próbálom.

Látok egy gyönyörű képet, ami nem csak tetszik, de valahol úgy érzem hozzám tartozik, bezsongok, érzem fizikailag, a lelkemben, hogy egyszerűen kell a bőrömbe, mert elvarázsol, hogy ott van valami rajtam, olyan jó érzést nyújt ott látni egy szép művészeti alkotást. Jó látni, hogy beteríti a bőröm, hogy nem üres, gyönyörködni benne, jaj, ez olyan megfogalmazhatatlan.

Mintha egy vaknak próbálnék a színekről beszélni vagy egy süketnek mutogatnám el, hogy a zene oly csodás!


Nem pótol semmit, mert ezt nem lehet egyszerűen egy ruhára vasalással kiváltani, teljesen különböző dolgok.

Azzal ad többet, hogy bennem van, rajtam, számomra szebbé varázsolja a bőröm, a testrészeim, á, na: kell és kész, többet nem bírok írni róla, ez megfoghatatlan/megfogalmazhatatlan.

2011. dec. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt nem értem hogy másoknak mi tetszik annyira a virágmintás ruhában, a rikító körömlakkban, a millió fülbevalóban, a 45 pár cipőben, a 28 nadrágban, a piros Ferrariban....

Basszus ez egyéni ÍZLÉS. Minden ember más és más, ha te a scifi-t szereted, lehet más azt nem tudja megérteni. Ennyi, semmi más. Mondj valamit ami tetszik aztán magyarázd meg hogy miért tetszik. Nekem is állatira bejönnek a tetkók, és nem azért mert "menő" lenne vagy divatos. Ez egyfajta önkifejezési eszköz, másoknak emlékek, megint mások csak azért varratnak mert szépnek találják. Ennyi. 16/L

2011. dec. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

begyöpösödött vagy.

nekem meg van tetoválásom.

2011. dec. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt nem értettem sohasem, hogy miért "rossz ember" vagy igénytelen, vagy bolond az, aki tetoválást csináltat magának.

Ez az egyén önkifejezésének eszköze. Régen is az volt, régen különböző csoportokhoz való tartozásukat fejezték ki ezzel, manapság ez olyan szinten módosult, hogy próbál az ember olyan dolgokat magára varratni, amiket ő a sajátjának érez.

Más felfogás az, hogy a testünk egy ház, és ha te pl megunod a szobádat, arrébb tolsz pár bútord, vagy veszel egy új fotelt. A tetoválást kedvelők pedig magukra tetováltatnak egy szép madarat. Vagy akármit. Azért, mert valaki az önkifejezésnek ezt a módját választja, nem lesz buta vagy igénytelen. Manapság nagyon nagyon sokan tetováltatnak, ha más nem, akkor gondolj a kozmetikai tetoválásokra. Szemöldök rajzolás, satöbbi. (Itt is fel lehetne tenni a kérdést, hogy a nők miért borotválják le a szemöldöküket, csakhogy aztán odatetováltassanak egy másika) Nekem nincs tetoválásom, de a közeljövőben szeretnék csináltatni, ettől függetlenül nyilván nekem sem tetszik minden tetoválás, ahogy gondolom neked sem jön be mindenféle ruha. Igen is, vannak olyan tetoválások, amik szerintem bénák, unalmasak, nevetségesek, vagy oké, igen, igénytelenül néznek ki. De ugyanez érvényes a ruhákra vagy a frizurákra is. Ha ezt elmondhatom még, én orvosira járok egyetemre, és egyszer volt szerencsém (kinek hogy) végignézni egy halott első boncolását. És nevezzetek érzéketlennek, vagy akármi, a szigorúan szakmai eredetű koncentráció és figyelem során eszembe sem jutott arra gondolni, hogy ez az ember ma reggel még biciklizett a boltba egészen addig, amíg meg nem láttam a szíve fölött valamilyen tetoválást. Akkor jutott csak eszembe, hogy igen, ez ember volt, tényleg, szeretett, ott az a név, ki tudja kié, talán a feleségéé, gyerekéé, akármi.

Nem azt mondom, hogy a tetoválásnak mekkora érzelmi értéke van, nyilván nem mindenkinek, de alapvetően meghatározza egy ember személyiségét az, hogy milyen motívumot visel magán, vagy épp hol viseli azt.


Sokan azzal reagálnak, hogy "de mi lesz később? Ha 10 év múlva nem tetszik?" Mi lenne? Van ugyan mód arra, hogy eltűntessék, de épp rá lehet festetni új mintát, vagy ott hagyni, és viselni egy rossz döntés következményeit egy életen át, akárcsak az a 15 éves, aki meggondolatlan szexuális aktus után szült egy gyereket és kb tönkrevágta ezzel az egész életét. Csak az előbbit el tudod takarni mondjuk egy pólóval.

2011. dec. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én azért csináltattam tetoválást, hogy emlékezzek. Egy memóriazavaros lány vagyok és számomra fontos korszakra emlékeztet egy tetoválásom. Azért soha nem tetováltatnék, mert "szép", mindkét tetoválásomnak mély jelentése van számomra, olyannyira, hogy azt magamon kell viselnem az életem végééig.
2011. dec. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!