Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért akar több művész öngyilk...

Miért akar több művész öngyilkos lenni? Miért ilyen depisek?

Figyelt kérdés
2011. dec. 23. 15:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
59%
Mert sokan úgy gondolják, és valamilyen szinten totál igazat adok nekik, hogy a boldogságból nem lesz művészet. Ha megfigyeled, a legtöbb író/költő/festő stb. az életük legszomorúbb időszakában alkották a legismertebb, legjobb műveiket. Akkor voltak komoly érzelmi behatás alatt, akkor kellett kiírniuk vagy kifejezniük a bennük buzgó érzelmeket, hogy könnyítsenek a lelkükön. Ha valaki alapvetően hajlamos a depresszióra, és hozzá műkedvelő jellem párosul, szerintem előbb-utóbb a művészetekhez nyúl esetleges vigaszért.
2011. dec. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Miért akar több művész öngyilkos lenni? Miért ilyen depisek?"


Az emberek 3%-a öngyilkossággal hal meg. Nem ritka dolog az öngyilkosság. Nem is biztos, hogy a művészeknél gyakoribb, mint más csoportokban.


Egyes kutatók szerint művészeknél gyakoribb a bipoláris zavar ("mániás depresszió"), mint az átlagnépességben. A hipomániás szakaszban vannak ihletben, akkor tudnak alkotni. Aztán a depressziós szakaszban megnő az öngyilkosság aránya. Ekkor tehát arról van szó, hogy ugyanaz a betegség, ami egyfelől a zseniális művész ihletét létrehozza, egyben az öngyilkosság kockázatával is jár.

2011. dec. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, nem gondoltam, hogy a kettő összefügghet. :D Én zenélek, és verseket is írok, és az öngyilkosság is megvan bennem, de nem hittem volna/ nem hiszem, hogy a kettőnek tényleg köze lenne egymáshoz.

15/L

2012. jan. 8. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!