Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mikor fognak új kötelezőket...

Mikor fognak új kötelezőket választani, vagy néhányat kiiktatni?

Figyelt kérdés

Például Jókai Mór Kőszívűjére még a művelt, orvos anyukám is ezt mondta:"nem értem miért kell évtizedeken keresztül megnyomorítani a gyermekek életét ezzel a művel. Még a hatvanas években is nehéz volt" Plusz tele van latin szavakkal. Az osztályunkban annak idején senki nem olvasta el, mindenki lemásolta, átfogalmazta az én nővérem olvasmánynaplójáról.

Harmadik osztályban a Tüskevár volt kötelező nekünk. Az egész nyaramat végigszenvedtem vele, és eléggé agresszív rohamokat váltott ki belőlem, 10 percenként a szoba másik végében végezte a könyv - darabokban. Utána már annyira megundorodtam az olvasástól, hogy a Pál utcai fiúkba és az Egri csillagokat meg sem próbáltam elolvasni. Mai napig hálás vagyok Anyukámnak azért, mert hatodikos korom nyarán a kezembe nyomta a Jane Eyret, ha nem teszi, talán mai napig kirázna a hideg a 'könyv' szó hallatára.


2011. dec. 30. 19:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
hát ha így halad az oktatási rendszerünk, valamint figyelembe vesszük az új közoktatási törvényeket, azt mondhatom, soha, vagy ha igen, akkor sem lesz jó, mert képesek kihozni belőle a legrosszabbat.
2011. dec. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Tüskevárat én is utáltam de a Pál utcai fiúk tetszett :) Egri csillagok sem rossz, csak kicsit később kellene olvastatni a gyerekekkel szerintem.
2011. dec. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"Mai napig hálás vagyok Anyukámnak azért, mert hatodikos korom nyarán a kezembe nyomta a Jane Eyret"


Hatodikos korodban jutott az eszedbe először (illetve nem a tiédbe, hanem az anyukádéba), hogy valamit a kötelezőkön kívül olvass?


Így már érthető, hogy a Kőszívű olvashatatlan volt számodra, de ezért nem a könyv a hibás.

2011. dec. 31. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ez a lényeg az egész szövegben, hogy meggyűlöltette velem az olvasást..:"D
2011. dec. 31. 02:50
 5/15 anonim ***** válasza:

Én alapjáraton utáltam olvasni.Soha egy kötelezőt sem voltam hajlandó elolvasni.

Aztán valahogy az Egri csillagok meghozta a kedvem.

Mondjuk én mai napig úgy olvasok, hogy ha kezembe akad egy könyv, akkor elkezdem olvasni.Ha az 5-ik oldalnál nem bírom letenni, akkor kiolvasom ha akkor nem esik nehezemre becsukni, akkor nem is folytatom. :)

Az egrinél is valami hasonló volt a szitu, egyszerűen egy éjszaka alatt kiolvastam mert nem bírtam letenni. :)

2011. dec. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

ma 02:50


Az olvasást nem lehet senkivel sem meggyűlöltetni. Aki szeret olvasni, és nem tetszik neki egy kötelező olvasmány, az esetleg nem olvassa el a kötelezőt, de közben sok mindent olvas helyette.


Ez a "megutáltatták velem az olvasást" egy gyenge kifogás arra, ha valakinek nincsenek szellemi igényei.

2011. dec. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Életem első könyve volt...de kötekedj nyugodtan.:]
2011. dec. 31. 13:38
 8/15 anonim ***** válasza:

"Életem első könyve volt"


Erről beszélek...

2011. dec. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát...bocsánat, hogy másodikos koromban nem jutott eszembe levenni a polcról egy könyvet.
2011. dec. 31. 15:17
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

annyira hülyeség ez a kötelező olvasmány dolog. azért utálja mindenki, mert kötelező,. mert át kell rágni. hidd el, csak ettől függ! ha nem lenne muszáj akkor még élveznék a gyerekek! az tény, hogy a regényeket jó dolog elemezgetni, stb. ám az sokkal jobb lenne ha csak a műfaj, a terjedelem és a kor lenne megadva. minden gyerek mást olvasna és egyedi fogalmazást, bemutatót kellene csinálni róla. így a gyerek megtanulja hogy mi tetszik neki stb.


mondjuk én meg fogom reformálni az oktatást, tanár leszek de iskolát fogok alapítani és egészen más lesz!


14L

2012. jan. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!