Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyennek találjátok a második...

Milyennek találjátok a második versem?

Figyelt kérdés

K.P: Harc a Létért



Zöld fülű ifjú mi egykor voltam én

Egyedül álltam a világnak peremén

Nem tudtam eldönteni mi a helyes és mi a jó

Csak azt, ami nekem volt való.



Fiatal palántaként másként láttam mindent

Láttam a virágzó utat, a jót, az elérhetetlent

Büszke is vagyok magamra, mint Támogatóm ki szintén az

Számomra Ő az egyetlen, felbecsülhetetlen vigasz.



A Fenevad karjai olykor magával ránt a mélybe

Mert nem tudom teljesíteni mindazt, amit kérne

Lehetetlennek látszó prédák elejtését akarja tőlem

De biztos, hogy számottevő akadály ez nekem?



Magam előtt látom a dicső, ragyogó célt

Mint mesterek egykor vasból az acélt

Tudom, hogy semmi sincs sajnos ingyen

De kész vagyok feláldozni érte szinte mindent.



Mint zöld fülű ifjú mi egykor voltam én

Újra ott állok a világnak peremén

Most felnőtt fejjel kell harcolnom saját énemmel

Ha biztos jövőt akarok magammal, a Létemmel…



Még mindig van mit tanulnom, de egyelőre csak ilyen egyszerűen tudom megfogalmazni a gondolataimat :P


Itt az első versem: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__muveszete..


Válaszaitokat köszönöm!


18/F


2012. jan. 3. 11:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
En csak gratulàlni tudok neked, nagyon tetszik mind2 versed!Folytasd, és nagyon jól rimelnek.
2012. jan. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Andizsuzsi ***** válasza:
Nekem kicsit zavaros a mondanivalód, ráadásul 18 évesen azt mondani, hogy felnőtt fejjel harcolsz a létért... De ha örömet okoz neked, írj minél többet, de olvass is sokat, és alakulni fog.
2012. jan. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

igen elsőre tényleg zavarosnak tűnhet :P valójában arról írok, amikor kisebb voltam, nem tudtam mi a fontos igazából. Ahogy idősebb lettem a "Támogatóm" azaz édesanyám volt az aki terelgetett engem, persze még most is :)a Fenevad metaforája itt mindenkinek más juthat róla eszébe. Nekem ez az iskola, a tanulás, pályaválasztás.. Sokszor úgy érzem nagy a követelmény, pedig a képességem meg van hozzá, hogy jó legyek, csak van, amikor nem :P Utolsó előtti versszakban pedig az általam kiválasztott egyetem a cél. Az utolsóban pedig magammal vívódok és harcolnom kell azért, hogy legyen egy szép jövőm és ne csesszem el az életem.. Bocsi az utóbbiért!

Igazából erről szól a vers :)

2012. jan. 3. 13:18
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásaitokat :D

Nemrég kezdtem el írni, és örömmel nézek erre a 2 versre :)

És igen, többet kell olvasnom, hogy alakuljon :P

2012. jan. 3. 13:22
 5/15 anonim ***** válasza:
mint már mondtátok,kicsit zavaros,de nekem tetszik:)mind2
2012. jan. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Andizsuzsi ***** válasza:
Hajrá, sok sikert.
2012. jan. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. jan. 3. 15:42
 8/15 anonim ***** válasza:

Sajnos rossz vers. Látszik, hogy nagyon utánozni akarod a költőket, és ennek érdekében összegyűjtesz egy halom patetikus, modoros kifejezést ("mi egykor voltam én", "világNAK peremén"), összekevered néhány, a költészetben halálosan elcsépeltnek, így kezdők számára tiltottnak számító témával és kifejezéssel (énem, létem, jó, vigasz), és azt gondolod, hogy ebből kijön valami nagyon "költői". Valójában giccses dilettáns vers az eredmény.


Sokat javítana a verseiden, ha:


1) Kiküszöbölnéd az elcsépelt frázisokat (létem, életem, én, énem, világ, jó...)


2) Nem írnál kifacsart vagy stílustalan mondatokat ritmus- és rímkényszer hatása alatt, hanem megpróbálnál természetes módon fogalmazni


3) Nem írnál tök fölösleges sorokat rímkényszer hatására.


Pl. az első sor egyetlen funkciója, hogy legyen mire rímelnie a "peremén"-re:


"Zöld fülű ifjú mi egykor voltam én"


a) Az "ÉN" fölösleges, mert már ott van, hogy "voltAM"

b) Az ifjak zöldfülűek, vagy a zöldfülűek ifjak, a kettő közül az egyik fölösleges

c) "mi egykor voltam" helyett elég lenne a "voltam", ugyanazt jelenti

d) Mivel mindenki fiatalon és/vagy zöldfülűként kezdte, ezért az első sor nem mond végső soron semmit.


Stb.

2012. jan. 4. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Látom csak úgy bosszantásból próbálsz itt kioktatni engem holott többségnek tetszik az írásom..


1) Lehet hogy úgy van ahogy te mondod ha túlságosan szakmailag elemezzük, de ha nem is tetszene senkinek akkor jó versnek találnám hiszen rólam van szó


2) Nekem ilyen az egyszerű fogalmazás.


3) Nem utánzok semmilyen költőt, az írom le ami először jut eszembe. Az egyik ismerősömnek is ilyen a nyelvezete.


4) Kritizálni mindig könnyebb mint őszintén megfogalmazni mindazt amit akarsz.. Nem is lesz másképp ezt én is tudom.


5) Szép napot!

2012. jan. 4. 14:45
 10/15 A kérdező kommentje:
De azért megpróbálok figyelni a közeljövőben!;)
2012. jan. 4. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!