Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy kezdjek el tanluni...

Hogy kezdjek el tanluni rajzolni? (lent)

Figyelt kérdés
15 éves fiú vagyíok, elviegbe nagyon tehetségtelen(tényleg csúnyán rajzolok), de én nagyon szeretnék tudni rajzolni,hogy kezdhetném el, formai diszgráfiás is vagyok ha ez még számít bele.

2012. jan. 6. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Használj automatikus hibajavítót. Ha tehetségtelen vagy, felesleges. Hobbinak meg mindegy, hogy milyen. Elviekben.
2012. jan. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 16 vagyok, mindhárom diszem megvan-bár 2 ebből csak enyhe. Egy művészeti suliba járok és képgrafikát tanulok.


Keress egy rajztanárt, akár ilyen középsulis előkészítőkön vagy valahol, mert anélkül nehezen fog menni.

2012. jan. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

másolj másolj másolj! érdemes először egyszerű csendéleteket csinálni, mármint tényleg egyszerűeket. pl tejesdoboz vagy borosüveg.

először csinálj vonalrajzokat, szóval ne tónusozz, csak próbáld megtalálni a vonalak helyes irányát, meg a jó arányokat.

[link]

érdemes először a kockákkal kezdeni, azt valamiért a szem érzékeli ha rossz, szóval könnyebb korrigálni magad, aztán kezdeni más szögletes dolgokkal, és aztán hengerek, gömbölyű meg mindenféle dolgok.

fontos hogy ha pl kockát rajzolsz, először a nem látható részeit is rajzold be, nagyon megkönnyíti a dolgod.

tudom, így elsőre unalmasnak tűnik, meg nem túl kedvcsináló a kocka meg a henger, de megéri hidd el.

ha már jó vagy a vonalrajzban, próbálkozz meg a tónusozással is.

továbbá érdemes elszakadni az A4es fénymásolópapírtól, mert persze olcsó meg jó az, de nagyobban sokkal könnyebb dolgozni, kell egy idő amire megszokja az ember, de tényleg megtérül.

remélem tudtam segítséget adni a kezdéshez, és sok sikert c:

2012. jan. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

->továbbá érdemes elszakadni az A4es fénymásolópapírtól


a mérete legyen nagyobb a papírnak? és rendes rajzpapír legyen?

2012. márc. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!