Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan tanuljak meg rajzolni?

Hogyan tanuljak meg rajzolni?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben úgy érzem, hogy hiányzik a kreativitás az életemből. Kisgyerekként nagyon jól rajzoltam, de a szüleim tudományos pályára szántak, és most is ezen az úton járok - viszont szeretném valahogy kifejezni az érzéseim, inkább rajzokkal mint szavakkal.


Az a gáz hogy 21 éves vagyok, ilyenkor már nagyon késő elkezdeni ilyesmit. Szerintetek meg lehet ezt tanulni autodidaktaként? Vagy be kell iratkoznom valahova? Csak akkor akarok rajzsuliba járni ha nagyon muszáj. Nincs valami könyv vagy weboldal ami alapján elleshetem az alapokat?


Egyébként van még esélyem arra, hogy JÓL megtanuljak rajzolni ilyen idősen? :) Nem überprofin, de azért élvezhető szinten.


2011. okt. 22. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Betty Edwards: Jobb agyféltekés rajzolás (Bocsi, ha a szerző nevének helyesírása nem pontos:)
2011. okt. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

:D:D:D ha szeretsz rajzolni az egy pozitív dolog

először is otthon gyakorolj, mint kiskorodban.:D fiatalvagymég

2011. okt. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 26 évesen kezdtem el rajzsuliba járni. :)

Nagyrészt tizenévesekkel járok együtt, de max csak annyiban lógok ki a sorból, h nyugodtabb vagyok és könnyebben fogadom meg a tanácsokat. :) Másfél éve járok és azóta rengeteget és gyorsan fejlődtem.

Én azt ajánlanám, h inkább járj te is rajziskolába, mert társaságban könnyebben és gyorsabban megy a rajztanulás. Látod, h a többiek mit csinálnak, meg a tanár is többet ér, mint egy könyv. Aztán már persze, folytathatod magadtól is. :) De az elején az elinduláshoz szerintem ez jobb választás.

2011. okt. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Gene Franks: ceruzarajz lépésről lépésre. Sokat kell gyakorolni,elolvasni ezt a könyvet. Illetve: Szunyog András(asszem): Rajz ABC. Sok művtöri, sok gyakorlás és menni fog.


Vannak középiskolás előkészítők is, ott sokat lehet fejlődni, 1-2 ezer forint/ alkalom.

2011. okt. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szunyoghy András. :) A Betty Edwards semmit se ér, ha nem tudod az arányokat.
2011. okt. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Milla05 válasza:
100%

Scott McCloud : a képregény mestersége

igaz hogy ez inkább egy kicsit a képregény stílusába visz de

az alapok benne vannak és emellett vicces is. Gyorsan meg lehet belőle tanulni az alapokat. Minden benne van abba a 250 oldalba amit ez a könyv tartalmaz.

Remélem tudtam segíteni!

2017. okt. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!