Rajzolás Hilfe?

Figyelt kérdés

Elkezdtem rajzolgatni, de annyira nem értek még a dologhoz. Tudtok ajánlani felszereléseket, ceruzákat stb.-t?

Meg az árakat is úgy körülbelül. köszi :)


2012. jan. 7. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Ceruzák közül a koh-i-nor a legjobb. F-es, 3B- 5B -s "árnyalatokat" ajánlok.80 ft / db, asszem

Ugyan ez a márka az elefántos radír/ monopol radír

Víz festék is ugyan ez a márka, kör alakú, egy ilyen kis szelvényen 6 gomb festék van, nagyon jó minőség. kb. 480ft / 3 kör(de külön i van 150 ft körül, de magába nm ér annyit, mert ugye vízfesték és egyedi színek, nehezebb keverni még nem olyan rutinos kéznek.)

Színes ceruzából a Faber Castell a jó. Ugyan ez a márka gyárt drágább kategóriájú grafitot.

Stabilo tűfilc is nagyon jó

Brauze tushegy ami nagyon profi cucc + egy beleillő tusszár

kínai tus, de ne koh-i-nor


Én kb. ezekkel dolgozok.

2012. jan. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

én nem szertem az F-es cerkát de én is kooh-i-nor cerkát használok. én sima B-s rotringgal rajzolom elö halványan,és 2-3 B-ssel elöárnyékolok, majd erösebbekkel rásegitek, van hogy a nagyon sötét részeket 8 B-vel csinálom-de mindneképp elöször 3 Bvel satirozok az ad neki egy alapot a többi tul puha,nem lesz oylan szép ha azzal kezded.

szerintem már több mint 80 Ft a cerka rég vettem már.


én fehér müszaki rajzlapra rajzolok az keményebb is meg nem szedi le egy kis radirozás ugy mint a félfamentest.


vioszont müszaki rajzlapra nem jo az elefántos radir,nem viszi, arra egy sima téglalap alaku fehér radirt használok. általában van rajta egy papir bevonat is hogy védje a radirt használat közben, vagy csak simán nejlonba van csomagolva. márkát nem tudok ajánlani mindig másikat vezsek ami épp van. nekem az összes megfelelt.

2012. jan. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!