Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek meddig terjed a...

Szerintetek meddig terjed a megengedett mozdulatok száma szavalás alatt?

Figyelt kérdés

Múltkor voltam egy szavaló versenyen, ahol az egyik lány nagyon meglepett, mit csinált. Versét nem is szavalta...pff, hogyan fogalmazzam meg helyesen... Szóval eljátszotta. Majdhogynem már járkált is közbe. De a kezét összevissza lóbálta, dobbantott nyomatékos képpen meg hasonlók.


Mit gondoltok erről? Csak azért érdekel -lánnyal különben semmi bajom, még tetszett is, amit csinált-, tehát azért érdekel, mert most nekem is egy olyan versem van, amit élvezetesebb lenne "eljátszani", úgy értem az egész testemet használva, mint csak az arckifejezésekkel variálni.

De ha meg megnézem a profikat, a színészeket a youtube-on, hogyan szavalnak, hát nem nagyon látni olyat, ahol a fej mozgatásánál, ill. az arcizmok mozgatásánál többet csinálnának.


Ti mit gondoltok? Mi fér még bele a szavalás művészetébe?


2012. jan. 16. 00:48
 1/3 A kérdező kommentje:

csak postolás után olvastam vissza... javítanék egyet:


"...De a kezét összevissza lóbálta, dobbantott nyomatékosítás képpen meg hasonlók..."


Hát, ennyi. :) Várom a válaszokat!


Szép napot kívánok!

2012. jan. 16. 00:50
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem túlzásba vitte, szavalás közben ez nem is hat jól.

A hallgató a szavalásra figyel, szerintem felesleges a kéz- és lábjáték.

Nem tudom, a verset nem szokták eljátszani.

A verset átéléssel kell mondani és akkor nincs szükség pótcselekvésekre.

2012. jan. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ez igaz. Azonban vannak kivételek, amikor szerintem a gesztikulálás nagyobb segítség. De azért azoknál sem kell túlgesztikulálni, megfelelő testbeszéd azért véleményem szerint még dob egy nagyot a dolgon.
2012. jan. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!