Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A HírTV-ben miért tegezik a...

A HírTV-ben miért tegezik a riporterek Orbán Viktort? Úgy tudom, az etikett szerint csak előre megindokolt esetben ( kollegiális viszony, családi kapcsolat stb) megengedett a tegező forma, és ezt a beszélgetés elején illendő jelezni.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 23. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Hát elég hülyén is venné ki magát, ha a saját emberei magáznák... Mert ugye a HírTV polgári neve FideszTV. Meg különben is Viktor mondja mindig, hogy "Kedves barátaim...!", a barátait pedig szintén szerfelett ritkán magázza az ember.
2010. ápr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

kollegiális viszony

??

:)

2010. ápr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom ebben mennyi az igazság, de én úgy tudom, hogy Orbán Viktor azt szereti, hogyha tegezik.

Műsorokban is általában meg szokta kérni erre a műsorvezetőt és ha egyszer már megkérte, akkor pont az venné ki magát hülyén ha ezek után egy következő alkalommal, amikor ugyanott vendégeskedik, már magáznák.

A választások első fordulója után is ez volt, amikor Hajdú Péterék felhívták a Frizbi stúdiójából és nagy felháborodást keltett, hogy letegezte Orbánt. Ő azt mondja, hogy az adás előtti pillanatokban már beszéltek, hogy hogy s mint legyen és

2010. ápr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

(Bocsi félrenyomtam)

Szóval már előre beszéltek és ezt is tisztázták és Orbán Viktor mondta, hogy ha már egyszer megbeszélték, akkor tegezze nyugodtan most is.

Plusz ő is sokszor letegezi az embereket a beszédeiben. Az más kérdés, hogy utána elmondja utána ugyanazt a mondatot magázva is. De ez inkább csak azért van, hogy ne támadhassák miatta.


L

2010. ápr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Majd nem fogják tegezni, ha minisztár elnök lesz!

:DD

2010. ápr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy felcsúti focimeccsen én is tegeztem. Viktornál, a tegezés nagyon könnyen jön, mert nagyon közvetlen ember.
2010. ápr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Ferit is tegeztük mi is, nem? Pedig ő volt az aktuális miniszterelnök...


(Táncolj, elk.rtad, stb.)


:D

2010. ápr. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A Frizbi felvétele előtt Hajdú Péter megkérdezte Orbán Viktort - egyébként jó barátok - , hogy hogyan szólítsa majd a műsorban? Elnök úrnak vagy barátomnak? Erre azt mondta az Orbán Viktor, hogy ha már eddig barátok votlak, és tegeződtek, most hülyén venné ki magát, ha magázódnának.


Egyébként szerintem a tegeződés bensőségesebb viszonyt jelent, mint a magázódás.

2010. ápr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is pont ezt mondtam. :)


L

2010. ápr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát az Istent is tegezzuk ősidok ota, nem? "Mi atyank, aki a mennyekben VAGY" :) "Uram, Királyom, életem halálom, kezedbe ajanlom..." Régebb nem volt magazas, és hulyeseg is, ez nyugati hatasra kerult be a nyelvbe.
2010. ápr. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!