Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Amennyiben írok egy regényt,...

Amennyiben írok egy regényt, használhatok e olyan fantázianeveket ami már valahol előfordult illetve ezek jogvédve vannak-e?

Figyelt kérdés
Gondolok itt például arra hogy valakit Frodonak, vagy Anakinnak hívnak, persze nem szándékosan tennék ilyet, csak hogyha véletlenül felhasználom egy akár játékban lévő helyég, karakter, stb. nevét azzal jogot sértek-e?
2012. jan. 19. 01:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sok esetben. Pl.: a Harry Potter könyveken fel van tüntetve, hogy Harry Potter (és talán más karakterek) nevét csak az írónő használhatja. (Ez azért ciki, mert se a Harry se a Potter nem ritka név, ha valaki nem ismernéa sztorit, lehet, hogy véletlen kitalálná ezta nevet, bár gyanítom, mindenki ismeri a Harry Potter-könyveket). Persze ahova nincs így feltüntetve, CSAK HOGY ALL RIGHTS RESERVED, OTT IS PROBLÉMA LEHET. gONDOLOM, EZ ATTÓL IS FÜGG, MENNYIRE EGYEDI, VAGY MENNYIRE BIZONYÍTHATÓ, ILLETVE AZ EREDETI MENNYIRE SAJÁT TALÁLMÁNYA AZ EREDETI ALKOTÓNAK. (bocs, benyomtam a Caps Lockot, most már így hagyom a szöveget.) Anakin neve például eléggé egyedi, és egyértelműen Star Wars. Viszont mondjuk egy Csónakos vezetéknevű fiú előfordulhat a világban, nem feltétlen A Pál utcai fiúk lopás. Szóval nem tudom igazán. Ha előfordulhat, hogy - mert ezt írtad - véletlenül történik, talán azért van, mert ez előfordulhat. Ha fantasyt írsz, és kitalált neveket használnál, és véletlenül ugyanazt találod ki, mint valaki más, az ciki, mert nehéz elhitetni, hogy véletlen volt, na meg nem mondhatod, hogy sok Harry van a világon. Igazából nem tudom, csak próbálom kilogikázni. Én is könyveket írok.
2012. jan. 19. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha már Harry Potter....

[link]


Nézzétek meg a két főszereplő nevét.

2012. jan. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
53%

bocsi,hogy offolok

a Harry Potter '97ben jelent meg,a film meg '86os,szóval nem sértettek vele jogokat

2012. jan. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amíg a regény az asztalfiókban rejtőzik, addig olyan nevet használsz, amilyet csak akarsz. Ha viszont kiadnád, akkor kiadás előtt mindenképpen ellenőrizni kell, hogy nem sértesz-e vele semmilyen szerzői jogot. Azt, hogy ez pontosan hogy működik, szerintem a kiadótól meg fogod tudni.
2012. jan. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ma 08:28


Ez nem off... Fordítva sérthettek jogokat... logika.

2012. jan. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyjából kezdem érteni, azért mindenre rákeresek amit kitalálnék, de a leghihetetlenebb szavak is előfordultak már valahol, de hát majd igyekszem!
2012. jan. 20. 04:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!