Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Festeni akarok! Hogy kezdjem,...

Festeni akarok! Hogy kezdjem, milyen kellékek szükségesek?

Figyelt kérdés

Már gyerekkoromban is mondták, hogy tehetséges vagyok és van érzékem a művészetekhez, de valamiért még komolyabban nem kezdtem bele semmibe, most viszont ki szeretném próbálni magam. Az én irányzatom a pop art.

Milyen vásznat, festéket stb. kell vennem és hol? Semmi tapasztalatom benne, eddig csak papirra rajzolgattam és festegettem.


2012. jan. 23. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdetnek sima temperával készült képeket gyárts papírra, és ha jól megy, akkor lehet beruházni drágább fetékre, alapanyagra. Kár a legprofibb és drága eszközökkel kezdeni, amikor még igazából csak próbálkozol.
2012. jan. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha festeni akarsz, a legegyszerűbb ecsetkészlet megteszi, legyen 4-5 különböző vastagságú: a lényeg, hogy természetes szőrből legyen. Meg egy 10 színű temperakészlet, mondjuk. Nem kell a legdrágábbat venni, művészellátóban találsz kezdőknek való pakkokat. :)

Famentes és félfamentes rajzlapból vegyél, A4 méretben.


Tudom még ajánlani, hogy vegyél egy fiola fekete tust és egy adag diófapác is pár száz Forint. Nem drága és remek szárnypróbálgatás, ha szeretnél szépia hatással kísérletezni.

2012. jan. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az előző hozzászólot kijavitanám annyiban hogy a lap ne famentes meg félfamentes legyen, hnem akvarell lap
2012. jan. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

én is festek és papírra egyszerűen borzalom az egész.. én nagyon vékony fűrészelt fára / sose jut eszembe a rendes neve; most se/ szoktam.. aztán van álványom, sokkal jobb mint síkon festeni.. és olajfesték, bár az elég drága.. aztán ugye a jó minőségi szintén drága ecsetek különböző méretbe, de a legapróbb a legfontosabb^^ aztán az olaj festék miatt van egy festőszerem és egy terpentinem a higításra.. hát kb ennyi..

mennyi idős vagy?:DD

2012. jan. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
am én inkább grafikus vagyok, előző voltam 16L
2012. jan. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Előző!

Mutass már pár képet, amit festettél ezekkel a menő és drága cuccokkal, amiket a szüleid megvettek neked és amivel most itt villoghattál egy jót!

2012. jan. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!