Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Számodra mely festménynek,...

Számodra mely festménynek, irodalmi műnek vagy filmnek van olyan mögöttes mondanivalója, melynek minden ember (legalább is a többség) lelkébe, gondolatvilágába be kellene férkőznie és "megmozgatni" azt?! Miért?!

Figyelt kérdés
2012. jan. 27. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Több éve láttam egy festményt: egyszerű munkáscsalád a 20. szd. elején, egy pályudvaron. A férfi szikár , beesett, de határozott arccal, terhes felesége beteges, láztól piros arccal, halványarcú kisfiuk falovacskát szorongat.Pár csomag mellettük, talán az egész vagyonuk.A kizsákmányoltak, kiszolgáltatottak keserű sorsa minden ecsetvonásban.Szinte látom ,hogy a férfi lázad sorsa ellen és valamire készül. A korai kapitalizmus igazságtalanságát több író is megírta, de ez a kép maradt meg lelkemben legerősebben. Azért kellene , hogy az emberek gondolatvilágában megmaradjon a kép (nem mögöttes)mondanivalója, hogy az ilyen világ már soha ne ismétlődhessen meg.

Jó volna ha valaki tudná a festő és a kép nevét.

2012. jan. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnos, a kép és a festő nevét nem tudom, viszont olyan szépen leírtad, hogy szinte előttem van a festmény.

Nagyon köszönöm a válaszod !


Üdv,

a kérdező

2012. jan. 28. 11:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Dickens: Karácsonyi ének. Arról szól, hogy a kapzsiságnál, önzésnél mennyivel fontosabb a szeretet, a nagylelkűség, és tényleg csak akkor lehet boldog az ember, ha nem elsősorban magával, hanem a többi emberrel foglalkozik, nekik segít.
2012. febr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!