Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Nektek tetszenek ezek a versek?

Nektek tetszenek ezek a versek?

Figyelt kérdés

lécci őszintén de ne bunkón..! kszi..L/16


Támadjon fel tenger,

tornádó szél kerekedjen.

Ajtók csapódnak, tükrök törnek

száz darabban.

Török zúzok nincs akadály,

szilánkokon száguldok át,

véres utat hagyok magam után,

ezentúl ez jelképezzen engem már..



Hamis mosoly melyről senki sem tud.

Igazzá kell tennem, mert a hazug is elmúl.

Rám nézni már senki sem fog,halott arcomra

csókot adni már senki sem fog.

Lelkemből mindent kiölnek,

Lelkemet a vágy nem vezérelhet.

Kiölték az álmom

Kiölték reményem,

Kiölték minden cseppnyi életkedvem..



Süvít a szél, fújja a fák levelét,

torz árnyjátékok rémítenek-e

félhomályi estén.

Hajamba kap a vihar, lábam alatt

recsegnek az Öreg levelek,

a fátyoltól nem látni az utat,

nem tudni merre vezet-e rideg hideg.



HA TETSZIK VAGY JÓ, NE LOPJÁTOK EL KÉRLEK MERT SAJÁT VERS!! KÖSZI!!


2012. jan. 30. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Megvan bennük a sodró lendület, amit szeretek egy versben. De sajnos néha, akár egyetlen rossz szótaggal is meg lehet ezt törni, ami sikerült, aztán pedig nem tudtam visszarázódni bele. A képek tetszenek, jól írod le őket, csak a ritmusra kellene kicsit jobbann figyelned.
2012. jan. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem rossz, de lehetne rajta még csiszolni egy kicsit.
2012. jan. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én egy dolgot hiányolok belőle: a rímet.

Amúgy nem lenne rossz.

2012. jan. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én az itt megjelenő versek 95%-át kénytelen vagyok porig alázni, mert rá is szolgálnak. Ezek nem, ezekre én is azt mondom, hogy teljesen vállalhatóak egy 16 éves lánytól.


Ellentétben a dilettáns verselőkkel, te sejted, mi a költészet. Csak így tovább, még lehet ebből bármi.


Az világos, hogy nem tökéletes versek. Eléggé formátlanok, egyeztetési hibákkal, megakadó ritmussal. Viszont van lendület, van hangulat, van ötlet bennük.


Továbbra is engedd szabadon a képzeleted, írj fesztelenül, mert vannak ötleteid és tudsz érdekes dolgokat produkálni. Viszont abban az irányban is előre kell haladni, hogy ezek az írások valami megfelelő, összeszedettebb formát kapjanak.


Az 1. vers hatásos, erőteljes. A 2. vers gyengébb, mert a 3. sortól kezdve sablonos, nem érdekes. Ott nem vagy önmagad, kicsit kényszeredett az egész.


A 3. versben vannak jó ötletek, de a megvalósításuk eléggé félrecsúszott. Miért van ott az "-e" a 2. sorban úgy, hogy aztán nem használod? A "rideg hideg" értelmetlen, pl. mert egy nem ideillő butuska szójáték.


A verseid egyik erőssége a ritmus, de nem elég szabályos, biztató kezdetek után megtorpan. Meg kellene jobban vizsgálnod, milyen a jobban sikerült sorok ritmusa és levonni ebből a következtetéseket.

2012. jan. 31. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!