Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mitől szép vagy érdekes a...

Mitől szép vagy érdekes a Szókratész halála c. festmény?

Figyelt kérdés
2012. febr. 5. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Tökéletes kidolgozás,elég ránézned,és tudod mit akar ábrázolni,miről szól. Igaz,ehhez tudnod kell,hogyan halt meg Szokratész.
2012. febr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És ha azt mondom, nem hiszek a kánonban, lázadok, és rossznak tartom azt a festményt?
2012. febr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21.34. Ebbe a festménybe hol van a Kánon? Ettől függetlenül tarthatod rossznak a festményt.
2012. febr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak szép, ránézel és szép. Nem úgy mint a "modern" festmények nagy része, amiknek se mondanivalójuk, se nem esztétikusak.
2012. febr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !!!! Mitől szép a mondanivalója ennek a festménynek ?
2012. febr. 5. 22:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ez iskolai feladat, akkor szerintem ne vedd figyelembe a fenti válaszokat, mert esztétikailag tökéletesen irrelevánsak, "naivak". Egy festmény értékét nem az dönti el, hogy figurális kompozíció vagy "modern". Én szóltam.
2012. febr. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg olyanokat lehetne mondani, hogy Szókratész mekkora jellem, hogy büszkén kiissza a méregpoharat, miközben aki odaviszi neki, annyira le van nyűgözve a morális nagyságától, és hogy mennyire igazságtalan a halálos ítélet, hogy oda sem bír nézni. Jobboldalt Szókratész rajongói látványosan ki vannak akadva, de Szókratész beint nekik - el kell viselni, amit kimért a sors. Valami ilyesmi a lényeg.
2012. febr. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!