Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Amikor olvasol, hány oldalt...

Amikor olvasol, hány oldalt olvasol általában?

Figyelt kérdés

néma csendben olvasol?

zavar, ha valami zaj van?

hány könyvet olvasol ki havonta?milyen vastagok?


2012. febr. 7. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem szeretem a rövid könyveket, mert Jakarta véget érnek :) Az átlag olyan 250-500 oldal között szokott lenni. Hogy egy alkalommal hány oldalt olvasok, az nagyon változô, attól függ mennyire érdekes az a rêsz, mennyi időm van, hány ildalas egy fejezet. Mostanában kb. 10-15-öt aspirant, mert többre nem Jut idő. De nyáron egy-két nap alatt végzek egy konyvvel, ha nem teszem le. A csend nekem túl hangos, ha olvasok, kiülok az ablakomba, és az utcai zajok megnyugtatnak :) De ha ez a háttérzaj túl hangos, kõnnyen eltereli a figyelmemet, és az nem jó (pl. ha beszélnek a környezetemben, vagy megy a tv) Hány könyvet olvasok havonta? Nyáron 4-5, silo időben örülök, ha sikerül egyet végig olvasnom, föleg most, felvételi időszakban, 2 hónapja olvasok egyet, és még a felénél járok... várom már a nyarat :)

14/L

2012. febr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Jakarta=hamar, aspirant=szoktam, silo=suli, csak hülyül a telefonom :)
2012. febr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én általában este olvasok. Ha nem este, akkor is mindenféleképpen nyugodt körülmények között, mert ha emberek vannak körülöttem, akkor nem tudok figyelni a könyvre. Én nem szeretem a hosszú olvasmányokat, picit türelmetlen vagyok, ezért a több száz oldalas könyveket el sem kezdem. Inkább a novellákat vagy a rövidebb regényeket szeretem. Általában addig olvasok amíg el nem álmosodom, ez 30-60 percet jelent.
2012. febr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 ava87 ***** válasza:

Hú, hát én az ilyesmit nem szoktam számolni, még csak figyelni se nagyon.

Azt most megnéztem, hogy amit legutóbb olvastam, az 365 oldal volt, egy krimisorozat egyik része. Ezt január végén vettem ki a könyvtárból, illetve egy másik részét is, mindkettőt kiolvastam már (szóval úgy két hét alatt), most olvasom a harmadikat, két napja kezdtem el, és ahogy nézem, a 110. oldalnál van kinyitva most. De hogy egyszerre mennyit olvasok, azt nem tudnám megmondani. Általában akkor olvasok, ha fürdök, meg alvás előtt is szoktam olykor olvasni, de nem mindig, ez egy nap nem olyan sok idő, úgyhogy gondolom viszonylag sok oldalt olvasok egyszerre, de fogalmam sincs.


Általában véve nem zavar, ha valami zaj van, meg se hallom. Mondjuk egy állandóan szóló autóriasztó zavarna, de a sima zajok nem, sőt, ha valami monoton, nem túl hangos zaj van, azt még szeretem is (pl. fürdéskor a vízcsobogás).

2012. febr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem vastagságra választom a könyveket. :D Így elég változó. Némelyik rövid (de velős), némelyik igen hosszú.

Az is nagyon változó, h mennyit olvasok. Van olyan hónap, h szinte semennyit (mert nincs időm, vagy kedvem), máskor meg szinte minden szabadidőm olvasással töltöm. És általában több könyvet is olvasok egyszerre. :)

Olvasás közben zenét szoktam hallgatni, hogy kizárjam a külvilágot, főleg mert sokat olvasok tömegközlekedésen. Hogy hány oldalt olvasok, az meg attól függ, mennyi időm van olvasni. Ha két megállót utazok, akkor valszeg fél/egy oldalt, ha fél órát utazok, akkor sokat. :D

2012. febr. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mostanában ritkán van időm szépirodalomra. Ha van, akkor nekiülök(fekszem), és 100-200 oldalt elolvasok egyszerre. A legtöbbször csak szakkönyveket olvasok, itt azt olvasom el, amit kell, hogy ez mennyi, az változó.
2012. febr. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hat ez attol fugg mit olvasok ha olvasni kell, es unalmas akkor eleg keservesen megy. Ha erdekel es tetszik akkor repul az ido vele, nem tudok betelnivele. Ilyenkor van h nem eszem-iszom csak olvasok. Arra nem emlekszem h lapoztam volna megis mar avegen jarok. Ilyenkor sajnalom h mar elolvastam azt kivanom barcsak most kezdenem.

A csend nem szukseges csak ne beszeljenek hozzam. Este nem szeretek annyira olvasni mert sotet van meg lapafenynel is.

Altalaban egy jo konyvnel nem "ebredek" fel 400 oldal elott. Manapsag mar nem olvasok olyan gyakran mert valogatos lettem :(.

2012. febr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

ú, tényleg sokat számít, ha jó könyvet olvasol:D

Kathryn Stockett 600 oldalas könyvét 1 nap alatt kiolvastam, kb 2 fejezet volt az, amikor észre is vettem az oldalszámokat, a többinél nem:D nagyon élveztem, bárcsak tudnám, hogy melyek az ilyen könyvek!

2012. febr. 26. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!