Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek létezik olyan...

Szerintetek létezik olyan ember, aki nem szereti a zenét?

Figyelt kérdés
Most itt gondolhatok bármilyen műfajra, legyen az népdal, komolyzene, vagy rock, mindenki találhat ízlésének megfelelőt. Ti találkoztatok már olyannal aki semmilyen zenét nem szeret? Én ugyan még nem, azt hiszem a zene, a dal a művészet egy olyan ága, ami minden embert érdekel. Tehetném fel a másik kérdést: De vajon miért?
2012. febr. 14. 16:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Igen, van, aki a csendet részesíti előnyben a zenével szemben. Ettől még lehet zene, ami tetszik neki, de önszántából nem fogja azt berakni valami lejátszóba háttérzenének vagy nem fog nekiülni hallgatni.


"a dal a művészet egy olyan ága, ami minden embert érdekel. Tehetném fel a másik kérdést: De vajon miért?"


Az, hogy "minden embert érdekel", olyan szinten igaz, hogy a zene iránt legkevésbé érzékeny emberrel is előfordul néha, hogy munka közben fütyül, vagy az autóban rádiót hallgat. Ez pedig azért van így, mert a zene háttérben is hallgatható, vagy háttértevékenységként is folytatható, és ebben a formában semmiféle erőfeszítést nem igényel. Míg mondjuk elolvasni egy verset az mindig erőfeszítést és külön rákészülést igényel, az nem tud csak úgy mellékesen becsúszni.


Amúgy meg a válasz azon múlik, hogy mi számít művészetnek. Az építészet pl. művészet? Vagy a belsőépítészet és a formatervezés művészet? Mert ha igen, akkor bizonyos értelemben ezek is minimum olyan elterjedtek, mint a zene, ugyanis mindenkinek a lakása tele van formatervezett tárgyakkal, és minden lakás be van rendezve valamilyen stílusban.

2012. febr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Első: (nem tom lesz -e második is :-) ) Lényegében igazad van, bár amiről te írsz, az inkább az a kategória, hogy "mindegy mi, csak zörögjön". Az azért van, mert az emberek nem szeretnek csendben lenni, nem szeretnek szembesülni önmagukkal, a gondolataikkal, ezért bármi sz@rt elviselnek a rádióból. Félnek magukba szállni. Én csak akkor hallgatok zenét, ha ráérek figyelni rá és átélni, tehát nem is hallgatok mindenféle "gagyit". Abban is igazad van, hogy napi szinten használunk tudatosan, vagy tudat alatt kellékeket, amire rá lehet fogni, hogy művészet, bár én a mai termékekben csak bizniszt látok, nem alkotást. A lakást berendezni valamilyen szinten fontos és célszerű, zenét hallgatni kevésbé. Mégsem találkoztam még olyan emberrel, akit soha élete során, egyetlen zenei műfaj sem fogott meg, sőt, utál mindent, ami muzsika.
2012. febr. 14. 16:45
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"amiről te írsz, az inkább az a kategória, hogy "mindegy mi, csak zörögjön"."


Nem, amiről én írok, az az a kategória, hogy "ne zörögjön semmi lehetőleg".


"Félnek magukba szállni."

"Én csak akkor hallgatok zenét, ha ráérek figyelni rá"


Na de akkor a zenére koncentrálsz, nem magadba szállsz.


"Mégsem találkoztam még olyan emberrel, akit soha élete során, egyetlen zenei műfaj sem fogott meg, sőt, utál mindent, ami muzsika."


Olyat nem fogsz találni, aki utál minden zenét, mivel ilyen egyszerűen nincs. De olyan van, aki lehetőleg nem hallgat zenét, mert sosem kerül abba a helyzetbe, hogy az adott pillanatban a zenehallgatás a legjobb lehetőség számára. Persze ilyen emberrel is előfordulhat, hogy mondjuk szemműtéte van és egy hónapig a kórházban kell feküdnie letakart szemmel, és azalatt jobb híján zenét hallgat. De lehet, hogy még akkor is inkább hangoskönyvet hallgat. Ehhez nem kell utálni a zenét, elég, ha más dolgokat fontosabbnak érez a zenénél.

2012. febr. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"Olyat nem fogsz találni, aki utál minden zenét, mivel ilyen egyszerűen nincs."


Hát ez az...

2012. febr. 14. 17:39
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

Én azt hittem találtam egyet... nem szerette egyik zenémet sem, sőt, mikor kérdeztem, milyen stílust szeret vagy mi a kedvenc száma közölte, hogy őt ez nem érdekli....


aztán kiderült, hogy úgy zongorázik, mint egy angyal. Imádom a zenéjét, alig várom, hogy megint hallhassam, ahogy játszik. :)

Szerintem mindenkiben ott bujkál a zene, a ritmus. Maximum nem ugyanolyan szinten jön ez elő :)

2012. febr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Halláskárosultak mindenképp.
2012. febr. 15. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Fityuka válasza:
100%
Igen Vörös Tibor a neve.
2012. márc. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én csak régi zenéket hallgatok 1950-1980-ig

a mai zenéktől felfordul a gyomrom

2012. nov. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8. Hát igen, azok még zenék. Na de akkor te is szereted a zenét :-)
2012. nov. 7. 14:05
 10/14 anonim ***** válasza:
Régen azt hittem, nem szeretem a zenét, de, bár most is a csendet részesítem előnyben, már rájöttem, hogy a Beatles nagyon jó... Nekem se tetszenek a mai zenék :/
2013. márc. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!