Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Néha olyan sok ostoba ember...

Néha olyan sok ostoba ember vesz körbe, hogy felsőbbrendűnek érzem magam. Létezik olyan társaság, ahol gondolkodó emberek vannak? Ha igen, mik ezek?

Figyelt kérdés

Valami filozófiai, vagy politikai szervezeten gondolkoztam, de amiket ismerek, azok nem szimpatikusak.


Értelmes, a kérdésre válaszoló hozzászólásokat kérek, nem okoskodást, kötekedést!


2011. szept. 28. 10:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nekem ehhez nem kell külön társaság. Az ismeretségi, rokonsági körömből nagyon jól ki tudom szűrni a filozófia, történelem, irodalom, stb. iránt érdeklődőket. Akiknek pedig a valóvilág és a celebműsorok jelentik a kultúra és művelődés csúcsát, azokat próbálom messze elkerülni.

Hirtelen nem tudok ilyen általad keresett társaságról, szervezetről, de szerintem a neten rengeteg ilyesmi lehet, keress az érdeklődési körödnek megfelelő weboldalakat, regisztrálj, fórumozz, beszélgess az ottani emberekkel. Később akár személyes ismeretség, összejövetel is szóba jöhet.

2011. szept. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%

Én néha beugrós vagyok egy gyárba.

Bármiről beszélgethetek szinte az értelmes cimboráimmal mert a sok kubik melós nem érti miről magyarázunk. Sőt vannak jehova tanúi kollégák is.. velük is nehéz beszélgetni mert mind mintha valami atombunkárből jött volna fel 400 év elteltével. Se szleget se káronkodást nem értenek.. XD jó poén mert mikor egy új főnök dirigál nekik pl hogy Géza vazze lökjedmá árrébb ezt a spalettát ők csak annyit értenek belőlle Géza ____ -______ -______

XD A melósok meg nagyrészt olyan sötétek hogy mikor cimboráimmal beszélgetek értelmesebb dolgokról egyszerűen nem értik miről is van szó.. :D Állítólag emelt szintű beszélgetést folytatunk és azért. :)

Amúgy én is elcsodálkozok rajta milyen sok hülye ember van. De életbe vannak és nem tudom hogy csinálják??! Mert némelyik olyan hülye hogy már nekem fáj..

2011. szept. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Önismereti csoport. Hasznos lenne neked.
2011. szept. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, azért tettem fel a kérdést, mert az eddigi érdeklődési köreimben nem jól sültek el a dolgok, vagy igazán jelentős kapcsolatok nm alakultak ki.

Milyen fórumokat ajánlanátok? Olyan, mint az index?


teaman:

Az utolsó két mondattal egyetértek.

2011. szept. 28. 11:44
 5/23 A kérdező kommentje:
Önismeret? Hogy értve hasznos? Én ismerem magam. Az lehet hogy ott találnék érdekesebb embereket.
2011. szept. 28. 11:45
 6/23 bitangbigtank ***** válasza:
16%
Oké, hogy te "kultúráltabb" vagy többet olvasol meg egyéb,de hogy felsőbbrendűnek érzed magad.. Ez már a szánalom kategória..Néha jobban jön az átlagember képessége mint egy kulturlényé..
2011. szept. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Kedves "kultúrált" válaszoló!

1.ne idézz olyat tőlem, amit nem mondtam

2.olvasd el ez alkalommal figyelmesen: "Értelmes, a kérdésre válaszoló hozzászólásokat kérek, nem okoskodást, kötekedést!"

3.a véleményed elmondhatod, csak ne lepődj meg, ha én is ezt fogom tenni

2011. szept. 28. 17:01
 8/23 bitangbigtank ***** válasza:
69%
Mi az hogy nem mondtál ? A címben pontosan benne van, még ha az ostobákról is van szó.. Nekem is vannak a szavaiddal élve " ostoba" barátaim mégsem érzem magamat külömbnek tőlük... Am.. Te is felteheted a kérdésed, de ne csodálkozz ha más elmondja a véleményét még ha nem is kéred
2011. szept. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
A gondolkodás nem akadálya az ostobaságnak. :)
2011. szept. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

1.Idézd azt a mondatot, amiben "kultúrált"nak nevezem magam.

2.Direkt leírtam, hogy nem kötekedést kérek, gondolom jogosan csodálkozhatnék, miután "szánalmas"nak nevezel.

3.Azt is leírtam, hogy okoskodást sem kérek, engem nem zavar, ha nem vagy "kultúrált", de akkor legalább ne próbálj meg valamit kimagyarázni, amit én már jóval előtte láttam, de te a figyelmeztetés ellenére mégis megtetted.

2011. szept. 28. 19:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!