Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tudnátok ajánlani ezekhez...

RapDaddy kérdése:

Tudnátok ajánlani ezekhez hasonló idézetetek? Mér kerestem citatum-on és poet-en is, de eddig még nem találtam olyanokat amik tetszenek is.

Figyelt kérdés

1 "példa"

Gyűlöllek, mert ÉN sosem lehetek TE,

gyűlöllek, mert nem vághatom szemedbe,


hogy ne szeress, mert gyűlöllek, eressz el,

hagyj magamra ádáz gyűlöletemmel -


gyűlöllek, mert a szerelmeddel ölsz.

Gyűlöllek addig, amíg meggyűlölsz.


2 "példa"

Örömmel s fájdalommal

Számot vetett örökre,

S ezentul ugy jár a világba`, mint

Testetlen árnyék, mint lélektelen test.


3 "példa"

A sóhajország árnyán

Laktam egyedül, árván,

Lelkem mocsár volt, mély magány.


Előre is köszönöm:)


2012. febr. 23. 17:59
 1/2 Kameko-san ***** válasza:

"Azt akarom,hogy rám szegezd a szemed...

a valódi énemre.

Meg akarok bocsátani...

neked, aki annyira szeszélyes.

Azt akarom,hogy megértsd...

a másik énemet."


"Ami reszket...

az a szíved.

Ami egyre közeledik feléd...

az a sötétség árnyéka.

Aki megborzong...

az a hamis másik felem."


"Amit látsz,az csak egy hamis otthon.

Amit benne látsz,

az csak egy üres tekintet.

Hiszen engem látsz.

A végtelen szomorúságot."


"Ott álltam a hídon. A híd korlátjára támaszkodva néztem a körülöttem nyüzsgő nyugodtságot. Mindenhol nevetgéléseket és vihorászásokat lehetett hallani, a nyugodt környezetet ők zavarták meg. Ők, akik néha felejthetetlen élménnyé teszik az egyszerű hétköznapjaimat, és szintén ők, akik néha elszomorítottak, és a földbe tiportak."


"Hogy lehet az, hogy akit igazán ismerünk az ver át minket, de lehet, hogy akkor nem is ismerjük, mert lehet hogy eddig egy álarcot viselt, ami ebben a percben és a többiben a kukában heverészik, mely a gazdájára vár, hogy újra felöltse."


"Átgázolhatsz rajtam, felgyújthatsz és nevetve továbbállhatsz, de én akkor sem foglak gyűlölni,mert valaha a barátom voltál."


"A barátság sokszor olyan, mint egy buborék. Gyönyörű, de csak másodpercekig tart és amikor eldurran rájövünk, hogy nem is barátság volt ez, csupán csak egy álom, melyben annyira hittünk és gyönyörködtünk, hogy már valótlanná vált szemünkben."


"Minden ember azt ítéli meg helyesnek, amit ismer és tud és ahoz is ragaszkodik. Ők ezt hívják "valóságnak". De a tudás és az ismeretek nagyon bizonytalan dolgok, így lehet, hogy a valóságuk csak egy illúzió. Mindenki a saját kis világában él és úgy ahogy ő helyesnek gondolja, érted már?"

2012. márc. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kameko-san ***** válasza:
Re,élem valamelyik tetszeni fog :)
2012. márc. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!