Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Nehéz megtanulni zongorázni?

Nehéz megtanulni zongorázni?

Figyelt kérdés
Mennyi idő alatt lehet megtanulni? Mik az alapok amit egy kezdőnek mindenféleképpen tudnia kell?

2012. febr. 23. 20:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz "megtanulni" alatt? Lehet csinálni különböző szinteken, mire gondoltál? Für Elise, Chopin keringő, Gyere ki a hegyoldalba vagy Rachmaninov zongoraverseny?


Nem árt, ha tudsz kottát olvasni, ismered a basszuskulcsot, illetve megkönnyíti a tanulást, ha értesz az összhangzattanhoz. De ezek nélkül is el lehet kezdeni.

2012. febr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden kezdet nehéz. :) Ez is. Én 5 éve kezdtem el, középiskolában, két évig tanárral, ő megtanította az alapokat és ordibált velem, hogy gyakoroljak. Utána már egyedül is ment, magam kerestem darabokat, amiket tanultam. Mondjuk biztos nehezebb lett volna, ha egyedül kezdem el. Bár visszatekintve így sem tűnik rossznak, de talán csak az idő szépíti meg az emlékeket. :)

Már az első évben is tudtam tűrhetően játszani, egyszerűbb darabokat. Kitartással akár pár hónap alatt megtanulhatsz játszani, de évekig kell tökéletesíteni a tudásod és a játékod.

2012. febr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2012. febr. 23. 21:06
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Most 22 vagyok. Elsős koromtól 2 évig jártam zongorázni, a világ legkönnyebb és legjobb dolgának tűnt, nem értettem, hogy ezen mi a nehéz másnak. Aztán "kinőttem" az otthoni kis szintetizátort, a komolyabb darabokhoz pár oktáv már igen kevés volt, a zeneiskolába nem tudtam bejárni annyiszor, amennyivel tovább lehetett volna művelni, anyuéknak nem volt sem pénzük, sem helyük egy nagy, rendes zongorára, de legalább szintetizátorra. Most, nemrég a barátom kapott egy komolyabb szintetizátort, megpróbáltam rajta játszani (egész eddig nem jutottam soha zongora közelébe).. Hát.. a kezeim nem mozognak külön, az ujjaim, mintha ólomból lennének, arról nem is beszélve, hogy, míg régen belemászott a fejembe a kotta, most fel sem fogom a két szólamot egyszerre:D Hihetetlen változás ez ahhoz képest, ami megmaradt a zongorázásról az emlékeimben. Nekem egy intenzív 3-4 hónapos gyakorlás-sorozat minimum (!) kellene, hogy felhozzam magam harmadikos szintre:D Ha kezdő lennék.. Szerintem nagyban függ életkortól is ez a kérdés.
2012. febr. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Saját tapasztalatom alapján mondom neked, hogy ha igazán nagyon jól akarsz megtanulni zongorázni, akkor azért nagyon sokat kell küzdened, akár tanárral, akár anélkül. Én jártam tanárhoz is és magamtól is sokat játszok a mai napig, és ezzel el is lehet érni egy szintet, ami viszonylag jó, de ez messzi sincs attól, hogy magam zenésznek hívjam. Jó tanács: Csak akkor kezdj el zongorán tanulni, ha szereted a zongoradarabokat, és olyan zenéket is hallgatsz, mert nekem sokszor az a legnagyobb problémám, hogy nem találok kottát ami tetszik, mert én a rockot szeretem.
2012. febr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 moncsi_csi válasza:
100%

Négy éve tanulok zongorázni. Három fontos dolgot kell megtanulni az alapoknál: az abc-t, a kotta olvasást(hangjegyeket kell felismerni melyik melyik, azt a basszuskulcs pontjától lehet számolni mert az a G) és a kereszteket, felóldó jeleket, hogy mi az meg mit kell csinálni vele.

Ha zongorázol akkor nincs olyan "fantasztikus dolgod" mert nem hordozható, de a szintetizátor amin zongora hang van beállítva hordozható.Ez a fajta inkább olyan embereknek jó, akik bérházban laknak. A legolcsóbb pianínó úgy 600- és 800 ezer közé esik.

11 éves vagyok, és tudok négykezeseket, a kisgyopált el tudom játszani, beethovent, a für elis elejét, könnyű megtanulni.Ha sulis vagy akkor mellette automatikusan beiratkozol szolfézsra, ahol a hangjegyeket megtanítják, hogy kell szolmizálni,meg ilyesmik. Nekem Hamingway pianínóm van, 4 menü törölve van rajta a rec, melody 1 melody2 és a power.Ezen a zongorafajtán van metronome(metronóm)ami a tákat üti megfelelő ütemben. Van rajta automatikus zenelejtátszó, ami vagy úgy 8 zenét letud játszani, köztük a für elise (innen tanultam meg) és orgona, valamint keringő dallamok.

Nagyon szeretnivaló ez a hangszer, de először érdemes meggondolni, mert ha megveszed ezt a hangszert, van rá garancia, csak akkor kicserélik, nem visszafogadják.

ÉN NAGYON-NAGYON AJÁNLOM, HOGY TANULJ MEG!

A furulyában az a rossz, hogy ha a lyukakat nem jól fogod be sípol; elég furcsán kell fogni balkéz fent jobb lent;

ÉS a hangok egymástól messze vannak, és egyszerre több lyukat kell befogni.

2012. márc. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 roberto 1978 válasza:
0%
30 éves tapasztalat mögöttem. Nos,kb. 15 nap alatt professzionalis művész lehetsz !!! Napi 1 óra gyakorlás az kell természetesen,de megéri az áldozatot! Én 1 hét tanulás után Beethoven op.111 sonata,Chopin op.10 ,op.25 etüdök complete. Szóval lehet haladni rendesen. Bartók vonósnégyeseket feltétlen olvassatok lapról 1 hét zongora tanulás után. Sok sikert. Megyek komponálni most !!!
2017. nov. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
93%

"Nos,kb. 15 nap alatt professzionalis művész lehetsz !!! "

Ez azért abszurd,hacsak nem vagy egy született zseni. Változó ki mennyi idő alatt tanul meg zongorázni.

2019. jan. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Valakinek 2 év,valakinek 5...gyakorlástól,kortól,lelkesed
2019. jan. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
*gyakorlástól,kortól,lelkesedéstol ...stb függ.
2019. jan. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!