Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan tudnám kiadni és...

Hogyan tudnám kiadni és forgalomba hozni a könyveimet?

Figyelt kérdés
Író vagyok, nincs jó anyagi hátterem, nincsenek kapcsolataim. Életem az írás, tehetségemet szeretném megmutatni a nagyvilágnak. Minden álmom ez lenne, de fogalmam sincs, hogyan tudnék elindulni. Mit tegyek, kihez forduljak? Ki tudna nekem segíteni, illetve ki tudna támogatni?

2012. febr. 25. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Elég satnya válasz, de én indítanék egy blogot, amit aztán idővel fizetőssé tennék valami infós ismerős segítségével, utána jöhetnének a papír alapú könyvek.

Sajnos annyira megváltozott a világ, és olyan rövid idő alatt, hogy én 30 évesen már valami földönkívülinek érzem magam, amikor közlöm a fiatalabbakkal, hogy hát én bizony könyveket is szoktam olvasni. Pedig ők is diplomások, mégpedig... Sajnos valahogy alkalmazkodni kell a körülményekhez. Az e-book olvasók sem fogynak olyan ütemben, ahogy számítottak rá még tavaly.

2012. febr. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugye két eset lehetséges:

A. Zseniális író vagy, ráadásul mázlista is.

B. Egyelőre még nem vagy zseniális és nem vagy mázlista.


A. esetben az a teendőd, hogy a kézirataidat beküldöd a kiadókhoz. Mivel mázlista vagy, ezért nem egyből a kukában végzik. A szerkesztő csak itt-ott belenéz. De mivel zseniális vagy, a mű megragadja a figyelmét, és a szerkesztő kérges szíve meglágyul. Félretolja minden más munkáját és egész nap a te kéziratodat olvassa, majd megállapítja, hogy ez remekmű. És megjelenik az írásod.


B. Először is kapcsolatrendszert kell kialakítanod. Tehát olvasol, apró irományokat felteszel irodalmi oldalakra, blogokra. Rövid írásokat elküldesz íróknak és a véleményüket kéred. Később rövid írásokat elküldesz folyóiratoknak. Előbb-utóbb leközlik valamidet. Ezután már mindjárt könnyebb lesz a komolyabb újságoknál házalni (rangsorrendje van a folyóiratoknak). Ha már a legkomolyabb lapokban is megjelent 1-2 cuccod, akkor jöhetnek a könyvkiadók. Persze először még nem a legtekintélyesebbek.


Annak viszont semmi értelme, hogy te fizess a könyveid kiadásáért, az ún. "hiúság-kiadókat" nagyívben kerüld el.

2012. febr. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A Könyvmolyképző Kiadó minden évben rendez regénypályázatot. Nekik be tudod küldeni, ha van kész regényed. Magas a szint, csak azt adják ki, aki elég jó hozzá, de érdemes megpróbálni. A pályázat neve Aranymosás, ősszel lesz, ha minden igaz.
2012. jún. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!