Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most szeretnék vásárolni egy...

Most szeretnék vásárolni egy régi /30 évnél időseb/ motorkerékpárt, restaurálási alapnak. Csak az a gond vele, hogy nincs forgalmija sem rendszáma. Hogy tudom forgalomba helyezni vagy, hogy tudok vele közlekedni közúton anélkül hogy megbüntetnének?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam már piros vagy zöld rendszámon is. Mi lenne a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás?
2012. febr. 24. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha eredeti állapotába hozod helyre akkor veteránvizsgát meg lehet csináltatni. Úgy könnyebb lepapíroztatni.


Egyébként én nemrég újítottam fel egy Pannóniát, nagyapámé volt, de semmi papír meg rendszám nincs meg hozzá. Úgyhogy nem tudom hogy fogom elintézni a papíroztatását.

(legrosszabb esetbe veszek egy vázat amihez van forgalmi és átrakok mindent arra.)

2012. febr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A hivatalos megoldás az, hogy gyári állapotúra újítod fel, elviszed muzeális minősítésre (veteránvizsga), ott megfelel, majd a kapott dokumentumokkal forgalomba helyezed. Más módszer nincs, mert a jármű tulajdonosi lánca ismeretlen, nem lehet forgalomba helyezni. Csak mondjuk ez annyiba kerül, hogy sokkal olcsóbb egy felújított, papíros veteránt venni.
2012. febr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 sass55 válasza:
Hát gyártmánytól függ, de létezik közjegyzői nyilatkozat.
2012. febr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Létezik közjegyzői nyilatkozat, de ez esetben semmit sem ér. A piros és zöld rendszám nem működik, ezek lassú járművekre, illetve munkagépekre valók. Megoldás lehet még a P-rendszám, esetleg az, ha vásárolsz egy forgalmis vázat és motorblokkot és abból építkezel.
2012. febr. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

És,ha azt mondom,hogy munkagépnek, erdészeti vagy mezőgazdasági közelítőnek szeretném használni.

Úgysem lehet piros vagy zöld rendszámra vizsgáztatni ?

Csak abból indulok ki,hogy van aki odahaza össze tákol egy nevetséges szerkezetet és piros rendszámra le tudják vizsgáztatni.

Nem egy ilyennel találkoztam már hirdetésekben.

2012. febr. 27. 09:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Az odahaza összetákolt szerkezetek nagy része nem most vizsgázott, hanem évekkel ezelőtt, mikor még lazább volt a szabályozás.

De egyébként annak sincs akadálya, hogy munkagépként vagy lassú járműként vizsgáztasd. Csak ez esetben a jármű nem lehet képes 25 km/h-nál nagyobb végsebességre. Nem, nem elég, hogy "majd nem húzom neki", igenis be kell építeni olyan szerkezetet, amely nem hagyja ezen sebesség fölé gyorsulni a motort. Vagy ha ez nem megy, akkor adminisztratívan korlátozzák a végsebességet: hiába tudna gyorsan menni szegény, a 25 km/h-t nem lépheti túl.

Csakhogy nincs az a vizsgabiztos, aki egy motorkerékpárról elhinné neked, hogy munkagép és egyébként a mezőgazdaságban használod. Ha jobban megnézed a lassú járműveket, nem egészen esetlegesek: platósak, van nekik vonófejük, néha hidraulika és TLT is meredezik belőlük hátrafelé, vagyis lehet velük dolgozni a földeken. Ezt használták ki sokan a luxusterepjárókban: a vonóhorogra ráfogták, hogy azzal vontatják az ekét, mert összkerekes a gép és elbírja, aztán nem fizettek adót a batárokra. De ezt egy motornál senki sem hiszi el neked.

Hidd el, megvannak jól bevált megoldások az ilyen helyzetekre, felesleges újat kitalálni, mert nem biztos, hogy működik.

2012. febr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!