Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Baj ha egy művész nem leli...

Baj ha egy művész nem leli örömét a fájdalmas témákban, nem szeretne ilyesmit alkotni? 18F

Figyelt kérdés

Velem az a helyzet, hogy van több száz rajzom, köztük rengeteg pozitív és negatív tartalmú. A negatív tartalmúak mindig olyan időszakomban születtek amikor fájdalom ért, bánatos voltam, egyszóval mélypontos időszakokban. (A boldogok pedig értelemszerűen jó időszakokban) Másfél hónapig kizárólag fekete-fehért, lehangoló képeket alkottam, most viszont a legutóbbi kettő színpompás! (Jelenleg nagyon boldog vagyok) A felnőtt nézőim közül túlnyomó részt a feketéket kedvelték, azokban láttak tartalmat, mondanivalót, a boldog képekre pedig legyintettek, mondván "A boldogság olyan természetes érzés..." (Én ezzel ABSZOLÚT nem értek egyet, szerintem a boldogság rohadtul nem természetes dolog, igenis küzdeni kell érte és megbecsülni! Szerintem nagyobb lelki erő az, ha valaki képes megőrizni boldogságát a világ borzalmai közepette is)


Az én életfilozófiám és célom: "Boldogságban élni és meghalni, s akinek szüksége támaszra és el fogadja, annak segítő kezet nyújtani!"


Az én célom az emberekben a jó érzéseket előhozni pozitív képeimmel, illetve önmagamból is. Olyan sok tragédia történik nap mint nap, a filmek túlnyomó része is a borzalmakról szólnak (Jóllehet, az elgondolkodtatás és a tartalom közvetítés a céljuk), a híradó ontja a gyilkosságok hírét (Megjegyzem, a híradónak SEMMI köze a művészetekhez), nekem miért kellene beállnom ebbe a keserű sorba? Miért "bűn", ha én az élet szépségeit szeretném papírra vetni? A sikert, a beteljesülést, a boldogságot? Értéktelen, "átlagos" lenne mindez? Vagy csak az lehet művész akinek művei tocsognak a fájdalomban? Nem egészségesebb a lélek számára a szépség befogadása?


Mi a véleményetek erről?


2012. febr. 27. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:

> Vagy csak az lehet művész akinek művei tocsognak a fájdalomban?

Úgy látom hogy igen. Nézd csak meg a többszázéves verseket. Vagy Máté Péter dalait.

Olyan, mintha az emberek azt hinnék, hogy a fájdalom szép. Mintha többnek éreznék magukat attól, hogy bőgnek egy sz*r zenét hallgatva, hogy "milyen szép dal".


> Nem egészségesebb a lélek számára a szépség befogadása?

Szerintem de.

Mégis mintha az emberek nagyrésze mazochista állat lenne...

2012. febr. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki arra nyitott, amilyen hangulatban épp van, meg amilyen szakaszát éli az életének. Az emberek nagy százaléka ritkán igazán boldog, elégedett, vagy vidám. Hogyan is tetszene nekik egy olyan kép, aminek a hangulata igen távol (ha nem a lehető legtávolabb) áll tőlük? Szerintem a művészet legfőbb célja az önkifejezés. Alkoss és leld örömödet benne! A többiek nyomorával úgysem tudsz sokat kezdeni.
2012. febr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Művésznek tartod magad? ott már bajok vannak...
2012. febr. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Az én célom az emberekben a jó érzéseket előhozni pozitív képeimmel, illetve önmagamból is."


Nagyon szép giccses képeket fogsz festeni, amit majd öreg mamák kitesznek a falra a vitrin fölé, amin az üveghalak és a porcelán macskák vannak kiállítva. Nem rossz célkitűzés ez.


"Miért "bűn", ha én az élet szépségeit szeretném papírra vetni? A sikert, a beteljesülést, a boldogságot?"


Ez egy bonyolult kérdés. Az egyik, és egyben az egyik legegyszerűbb válasz talán az, hogy mivel halandó és tökéletlen lények vagyunk, ezért a "sikert", a "beteljesülést" és a "boldogságot" egyaránt beárnyékolja pl. az, hogy meg fogunk halni. Hogy ezer más problémáról ne is beszéljek, ami még komplikálja a "siker"-t, a "boldogság"-ot és a többit. Ha színtisztán csak a sikert, boldogságot stb. ábrázolod, akkor azzal egyrészt egy kicsit őszintétlen vagy és giccset gyártasz, másrészt pedig az újdonság és tartalom hiánya miatt nem lesz értékes a műalkotás.


A művészettől azt várjuk, hogy egyrészt élményt nyújtson, másrészt újszerű, érdekes élményt. Tehát a művészet olyasmit nyújtson, amit a hétköznapi élet nem. Különleges gondolatokat, nézőpontokat ismertessen meg velünk. Egy olyan művész, aki azt ábrázolja, hogy a siker vidám dolog, vagy a boldogság jó dolog, vagy a betegség fájdalmas, vagy a halál félelmetes, az nem mond semmit, nem művész. Művészet ezzel szemben rámutatni olyan dolgokra, amik nem jutnak átlagos Józsi eszébe automatikusan.


A boldogságot nem megfesteni kell, aztán a festményt eladni és megvenni, hanem megélni. Mondjuk egy szép szerelmi történet happy enddel leginkább arra jó, hogy a valóságban átéld. Regénybe nem izgalmas.

2012. febr. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!